Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 2: Ve vysoké konkurenci zvítězil Martin Daneš

Související stránky

V sobotu 23.3. odpoledne se na Hamru v Braníku potkalo 24 badmintonistů, kteří soutěžili ve dvou kategoriích v rámci dalšího singlového turnaje Badminton Amateur Tour. 16 hráčů se prezentovalo v kategorii Muži a tradičně spojená kategorie Ženy + BALATON čítala osm jmen.

Ženy + BALATON:

Tato kategorie měla tentokrát rychlý a jasný průběh i když přesto nebylo nouze o zajímavé souboje. Ve skupině byl k vidění souboj Vlasta versus Vlasta a překvapivě to byl zápas mezi muži :-). Velmi dobře si ve skupinové části vedla nakonec pátá Dominika Šablatúrová. V souboji o bronz se utkaly Petra Vránová a Katka Cmuntová. Katka Petře oplatila porážku ze skupiny a získala bronz. Čokoládu po zásluze získal Ondra Merta. Finále bylo napínavé a vyrovnané. O jeho osudu rozhodoval tiebreak. Vlasta Trnka byl nakonec stříbrný a vítěztsví po triumfu v prvním turnaji jednotlivců obhájila Dana Kubecová.

 

Pořadí Ženy + BALATON:

 1. Dana Kubecová
 2. Vlasta Trnka
 3. Katka Cmuntová
 4. Petra Vránová
 5. Dominika Šablatúrová
 6. Vojta Luhan
 7. Vlasta Vondra
 8. Ondra Merta

 

Muži:

Ač počtově byl první turnaj větší, tak tentokrát se nám v této kategorii sešla nebývalá konkurence mužů, kteří si to rozdali o cenné kovy. Základní skupiny byly už dostatečným sítem, které pustily dál jen ty nejlepší. Už zápasy ve skupině byly velmi emotivní zápasy a někdy propukly i negativní emoce (tradičně Marek Frait a tentokrát i Luboš Dufek :-), ale emoce ke sportu patří a pokud zůstanou na hřišti, tak je to v pořádku. Do čtvrtfinále nakonec nepostoupili Lukáš Hruška, Jirka Kotáb nebo Honza Prejzek – ti se seřadili od 9. do 11. místa. Minulý vítěž Láďa Vávra musel absolvovat poměrně velký počet těžkých zápasů a čtvrtfinále se pro něj stalo konečnou a nakonec skončil až na osmém místě. Velmi zdařilý turnaj odehrál Runar Hauffen a obsadil velmi pěkné páté místo. V závěru hodně rozhodovala fyzická kondice. V souboji poražených semifinalistů Martinů našel více sil Vaněček a porazil Macháčka a svoji premiéru na BAT ozdobil bronzem. Ve finále se utkal Martin Daneš (toho musím pochválit na rozdíl od Ládi Vávry či Martina Macháčka zápasy příliš nekomplikoval tiebrakema a hlavně díky němu jsme turnaj stihli) s Karolem Čurilou. Martin sice starty na BAT šetří, ale kdykoliv v poslední době přijde pere se o místa nejlepší. Ve finále musel rozhodnout tiebreak, ve kterém zvítězil právě Martin a získal tak triumf v druhém turnaji jednotlivců v rámci Badminton Amateur Tour.

Pořadí Muži:

 1. Martin Daneš
 2. Karol Čurila
 3. Martin Vaněček
 4. Martin Macháček
 5. Runar Hauffen
 6. Standa Ozimý
 7. Luboš Dufek
 8. Láďa Vávra
 9. Lukáš Hruška
 10. Jirka Kotáb
 11. Honza Prejzek
 12. Ondra Šváb
 13. Marek Frait
 14. Honza Daneš
 15. Petr Burian
 16. Tomáš Andrle

Turnaj byl neskutečně náročný a dokazovala to únava závodníků po turnaji. Nejlepším gratulujeme a na viděnou těším se v neděli 7.4. u turnaje jednotlivců. Původně měla být losovaná čtyřhra, ale vzhledem termínu turnaji Vaší Ligy jsem se rozhodl pro změnu a 7.4. budou jednotlivci a 13.4. poté losovaná čtyřhra…