Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 3: Láďa Vávra našel přemožitele

Související stránky

Třetí dostaveníčko badmintonistů a badmintonistek v rámci Badminton Amateur Tour proběhlo na Hamru v Braníku v neděli netradičně již od 10.30- vskutku pro některé šiibeniční čas. Na registraci se prezentovalo celkem 29 hráčů, což znamenalo otevření kromě kategorie muži i spojenou kategorii Ženy + Balaton.

 

V kategorii Ženy + Balaton startovalo šest žen a tři badmintonově ne tak nadaní jedinci, někteří z nich ještě v týdnu měli obavy, aby nebyli příliš silní , ALE ze základních skupin a přes první kolo v play off se dostaly pouze dívky, tudíž o čokoládu soupeřili hlavně kluci – nakonec se z ní mohl „radovat“ Míra Veselík. V souboji o bronz byla Karolina Štochlová nad síly Lenky Vránové a připsala si ve druhé účasti druhé pódiové pořadí. Ve finále se tentokrát střetly Péťa Vránová a Mayda Kálalová – pro obě už samotná finálová účast byla velký úspěch, ale Péťa dokázala udělat ještě krok navíc a zvítězit v turnaji a vyhrát kromě zlaté medaile cenu od sponzora turnaje –  poukázku na TEPFAKTOR (soutěž inspirovanou pevností Boyard).

 

Pořadí:

 1. Petra Vránová
 2. Mayda Kálalová
 3. Karolina Štochlová
 4. Lenka  Vránová
 5. Radana Aksamitová
 6. Ondra Merta
 7. Martina Čejchanová
 8. Honza Horešovský
 9. Míra Veselík

 

V kategorii muži startovalo přesně dvacet hráčů a je vidět, že konkurence roste. Stále častěji jsou k vidění boje v základních skupinách o samotný postup, kdy rozhoduje každý set. Na tvrdý systém postupů doplatil nakonec desátý Juraj Kačuriak, který nepostoupil ani se třemi výhrami. Ze skupiny neprošli ani Runar Hauffen nebo Jakub Ščur, od kterých se to trochu čekalo, ale nějak to nevyšlo. Nutno podotknout, že Runar měl v základní skupině oba finalisty. Následně si mohl spravit náladu vítězstvím ve spodním pavouku. Do souboje o čokoládu se zapojila trojice závodníků. Byli tam Zdenda Kraft, Jirka Hricko a nakonec to byl takový pech nebo spíš Pešek. Míra Pešek obsadil konečné 19. místo, jelikož Ondra Šváb odešel už po základní skupině, tak čokoláda patřila Mírovi. Ten své umístění komentoval slovy: “Konečně jsem na tvých turnajích něco vyhrál!“ Mírovi patří gratulace k výhře a snad příště prokáže lepší formu. Do boje o bronz postoupili Jirka Kotáb a Luboš Dufek. Luboš nakonec podlehl Jirkovi 9:11 ve třetím setu. O vytoužené medaili mohl zpívat známý hit Michala Davida „Je to blízko!“, ale nakonec mu těsně unikla… Nebylo překvapením, že do finále se probojoval Láďa Vávra, i když tentokrát nebyl tak suverénní, jak tomu bylo v předchozích dvou turnajích. Ve finále stejně jako ve skupině nestačil na Karola Čurilu a poprvé letos našel přemožitele nezískal tak zlatý hattrick, ale alespoň bude mít motivaci navštívit nás na dalších singlových turnajích…

 

Pořadí:

 1. Karol Čurila
 2. Láďa Vávra
 3. Jirka Kotáb
 4. Luboš Dufek
 5. Radek Iltis
 6. Vláďa Křivánek
 7. Pavel Kopecký
 8. Katka Králová
 9. Runar Hauffen
 10. Juraj Kačuriak
 11. Jakub Ščur
 12. Josef Erneker
 13. Martin Vonásek
 14. Honza Knapp
 15. Martin Fetr
 16. Adam Marcinik
 17. Zdenděk Kraft
 18. Jirka Hricko
 19. Míra Pešek
 20. Ondra Šváb

Nejlepším gratulujeme!!! Nyní si Badminton Amateur Tour dá týden pauzu a další pokračovaní je na programu v sobotu 3. listopadu a půjde o BAT speciál – losovanou čtyřhru – více Informací najdete na webu o této akci. Všichni jste zváni. Další singlový BAT je v plánu až na Martina 11. listopadu… Vrátí Láďa Vávra úder a dostane se na vrchol nebo snad přijde Martin Daneš a nemusí ani na bílem koni, ale stačí si vzít badmintonovou raketu :-)))

Na viděnou se těší Jirka Kotáb…