Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 3: Návrat krále!!!

Související stránky

V pátek pátého listopadu proběhl další turnaj ze série BAT. A pro všechny zúčastněné přinesl nové výzvy.

Muži

V šestnáctičlenné konkurenci se muži rozdělili do čtyř skupin po čtyřech. První dva postupovali do pavouka o celkové vítězství a druzí dva postupovali do pavouka o deváté místo.

Skupina A

Dlouho to vypadalo, že bude jen tříčlenná, ale nakonec dorazil Peter Lipovský i když nakonec do postupových počtů nezasáhl a skončil čtvrtý. Třetí byl Viktor Pešek. Druhé místo a postup mezi nejlepších osm si zajistil Vojta Smrček a skupině kraloval Martin Daneš.

Skupina B

Suverénně ji prošel Láďa Vávra, postup mezi nejlepších osm si zajistil i druhý z Danešů – Honza. Na třetím místě ve skupině skončil Kuba Pivoluska a čtvrté místo ve skupině obsadil Martin Šembera.

Skupina C

Ve skupině C se nedařilo tolik Martinovi Hadrabovi a skončil čtvrtý, třetí místo obsadil Luboš Dufek a o první místo si to rozdali Lukáš Hruška a Juraj Kacuriak. Druhý jmenovaný sice dokázal získat set, ale nakonec Lukášovi podlehl 1:2.

 Skupina D

Tentokrát bylo déčko skupina smrti. Tomáš Tvaroh sice zvítězil, ale dost na na každé vítězství nadřel. Druhé místo obsadil Jirka Kotáb, když ukázal Matejovi, že za každého stavu se má bojovat a obrátil druhý set z 7:10 na 12:10. Matej Mančík nakonec skončil třetí a čtvrté místo zbylo na Štěpána Černušáka.

Boje o umístění

Matej Mančík si spravil náladu v bojích o umístění a vyhrál zbývající zápasy a porazil i Luboše Dufka a obsadil celkovou devátou příčku.

Ve čtvrtfinále se dařilo vítězům skupin a všichni postoupili do semifinále. V semifinále se střetl Martin Daneš s Lukášem Hruškou a byl to právě Martin, který postoupil do finále. Ve druhém semifinále mezi Tomášem Tvarohem a Láďaou Vávrou pro sebe utkání utkání ve dvou setech rozhodl Láďa Vávra. Stříbrný z prvního turnaje Lukáš Hruška se střetl v souboji o bronz s Tomášem Tvarohem a tomu se ve finále podařilo obhájit bronzovou medaili. Ve finále v prvním setu se sice radoval Láďa Vávra, ale ve zbývajících dvou setech měl pevnější nervy Martin Daneš a poté, co chyběl, na druhém turnaji se na třetí vrátil jako král.

Celkové pořadí:

 1. Martin Daneš
 2. Láďa Vávra
 3. Tomáš Tvaroh
 4. Lukáš Hruška
 5. Juraj Kacuriak
 6. Jirka Kotáb
 7. Honza Daneš
 8. Vojta Smrček
 9. Matej Mančík
 10. Luboš Dufek
 11. Štěpán Černušák
 12. Kuba Pivoluska
 13. Martin Hadraba
 14. Martin Šembera
 15. Viktor Pešek
 16. Peter Lipovský

 

Ženy:

Dámský turnaj měl jedenáctičlenné zastoupení. Z favoritek turnaje chyběla Terka Krupová – vítězka předchozích turnajů a i proto si ostatní dámy dělaly zálusk na vítězství.

Skupina A měla velmi silné zastoupení. Nakonec ji vyhrála nová favoritka Katka Králová, druhé místo ve skupině obsadila Síma Zavadilová. Třetí byla Jana Willová a poslední postupové místo si zajistila Lenka Davidová. Za branami postupu zůstala pátá Kamča Jeřábková a šestá Helča Labská.

Ve skupině B vládla stříbrná z posledního turnaje Klára Hladká, druhá ve skupině skončila Lenka Vránová, třetí místo si připsala Tereza Dvorská, čtvrtá ve skupině a poslední postupové místo obsadila Tereza Veselá. Na jediné nepostupové pozici skončila Martina Školníková.

V bojích nepostupujících do čtvrtfinále zvládla nejlépe Kamča Jeřábková. Ve čtvrtfinále se dařilo především dívkám ze skupiny A – postoupily Katka Králová přes Terku Veselou, Jana Willová přes Lenku Vránovou a Síma Zavadilová přes Terezu Dvorskou. Čest skupiny B zachránila Klára Hladká, která porazila Lenku Davidovou. V semifinále si Jana zopakovala souboj s Katkou Královou a výsledek byl stejný – Katka šla do finále. Ve druhém semifinále se prosadila Klára Hladká přes Símu Zavadilovou, která zvládla boj s Janou o bronzovou medaili. Ve finále Klára statečně bojovala, ale na Katku Královou neměla a tak Katka proměnila první účast v první vítězství…

Celkové pořadí:

 1. Katka Králová
 2. Klára Hladká
 3. Síma Zavadilová
 4. Jana Willová
 5. Lenka Davidová
 6. Lenka Vránová
 7. Tereza Veselá a Tereza Dvorská
 8. .
 9. Kamča Jeřábková
 10. Helča Labská
 11. Martina Školníková

 

Vítězům blahopřejeme a na viděnou příště netradičně v neděli 14. listopadu od 15 do 18 hodin.