Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 4: Favorité vítězili

Související stránky

 

V ženské části se utkala sedmička statečných a čekala je pořádná porce zápasů. Z favoritek chyběla Mariana Hájková, která plnila studijní povinnosti, tak si na vítězství brousily zuby Jana Willová a Simona Zavadilová.

Ve skupinách byly k vidění kvalitní souboje. Petra Vránová potrápila Simonu Zavadilovou, ale i přesto Simona zvítězila. V sesterském souboji Lenka Vránová porazila Petru a díky tomu postoupila do semifinále. O celkovém vítězství  v turnaji leccos naznačil zápas mezi Simonou a Janou, který dopadl lépe pro Janu a ta tak vyhrála skupinu.

V semifinále si favoritky Jana a Simona poradili a poslali tak Katku Píšovou a Lenku Vránovou do boje o třetí místo, ve kterém nakonec zvítězila Katka a získala tak pro sebe první medaili, kterou si tak přála.

Finálový boj byl dramatický. Simona se ujala vedení, ale Jana srovnala stav setů a rozhodoval tiebreak, ve kterém měla lepší koncovku Simona, která tak získala druhý triumf v sezóně.

Celkové pořadí:

 1. Simona Zavadilová
 2. Jana Willová
 3. Katka Píšová
 4. Lenka Vránová
 5.  – 7. Petra Vránová, Monika Kovaříková a Tereza Dvorská

 

V mužském turnaji startovalo tentokrát dvanáct hráčů, kteří se rozdělili do dvou skupin. Oba nasazení jak Jirka Vermach, tak Láďa Vávra si vedli suverénně. Ve skupině A nadále postoupili Tomáš Mucha, Kuba Hofírek a Mirek Zajíček. Ve skupině B postoupili do čtvrtfinále Jirka Kotáb, Ondra Kupec a Martin Vonásek. Dokonce došlo ke kuriózní situaci, kdy tito hráči měli stejný počet bodů, poměr setů i vzájemné zápasy, a tak následovala dohrávka jednoho setu.

V souboji o deváté místo uspěl Kuba Pivoluska, tentokrát jediný zástupce zahraniční badmintonové školy. Ve čtvrtfinále poměrně jednoznačně postoupili Jirka Vermach, Láďa Vávra, Mirek Zajíček a nakonec i Kuba Hofírek v dramatickém utkání proti Jirkovi Kotábovi. V semifinále postoupili opět favorité, ale především zapás Ládi Vávry s Mirkem Zajíčkem byl více než vyrovnaný. V zápase o bronz si Kuba Hofírek spravil náladu po minulém desátém místě. Ve finále úřadoval Jirka Vermach a svůj čtvrtý start proměnil ve čtvrté vítězství.

Celkové pořadí:

 1. Jirka Vermach
 2. Láďa Vávra
 3. Kuba Hofírek
 4. Mirek Zajíček
 5. Tomáš Mucha a Jirka Kotáb
 6. .
 7. Martin Vonásek a Ondra Kupec
 8. .
 9. Kuba Pivoluska
 10. Bohdan Juška
 11. Petr Němec
 12. Adam Kaňka