Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 4: Láďa Vávra vracel úder!

Související stránky

V netradičním nedělním turnaji BAT startovalo tentokrát 27 badmintonistů a badmintonistek.

Muži:

Sedmnáct mužů se prezentovalo a byli nalosováni do čtyř skupin. Jak už to tak na BATce bývá, postupový klíč bývá neúprosný. Do souboje o celkové vítězství mohli promluvit jen hráči, kteří se umístili na prvním a druhém místě. Třetí a čtvrté místo znamenalo boj o deváté místo a pátý z jedné skupiny skončil v ženském pavouku.

Skupina A

Ve skupině A potvrdil roli favorita minulý vítěz Martin Daneš, z druhého místa si zajistil postup Josef Erneker, třetí byl Matej Mančík a čtvrté místo obsadil Petr Němec.

Skupina B

Tentokrát skupina smrti – z prvního místa postoupil Láďa Vávra, které si zajistil díky zvládnutému vyrovnanému zápasu s Jirkou Kotábem – ten byl druhý. Třetí místo zbylo na Pepu Pánka a čtvrtý byl druhý z bratrů Danešů Honza.

Skupina C

Ve skupině C startoval navrátilec Jirka Vermach, ale návrat to nebyl nijak slavný. Snížená pohyblivost jeho kolene mu nedovalila hrát o postup – snad se jeho stav bude pouze lepšit, aby ještě potrápil letošní favority. První místo získal Juraj Kačuriak, postup si vybojoval také Luboš Dufek, třetí místo obsadil Kuba Pivoluska, čtvrtý byl Jirka Vermach a doslova černý Petr v podobě pátého místa zbyl na Michala Bürgera.

Skupina D

Skupinu D ovládl Kuba Hofírek, postup si zajistil po dlouhé době i Ondra Šváb. Třetí místo patřilo Martinu Vonáskovi a čtvrté místo obsadil Štěpán Černušák – nutné podotknout, že po absolvování Velké kunratické.

Zápasy o umístění

V soubojích o deváté místo si nejlépe vedl Pepa Pánek a po nepostupu do horního pavouku si jistě zvedl náladu.

Ve čtvrtfinále potvrdili roli favoritů všichni vítězové skupin. Z poražených čtvrtfinalistů se na páté místo vyškrábal Jirka Kotáb. V semifinále si minulý finalisté poradili – Martin Daneš s Jurajem Kačuriakem a Láďa Vávra porazil Kubu Hofírka – ten nakonec bral bronz. Ve finále byl mírně favorizován Martin Daneš, protože na třetím turnaji ve finále na Láďou vyhrál. Ale tentokrát se karta obrátila. Netradiční předturnajová příprava se Láďovi (když tak se ho zeptejte, jaká byla) vyplatila a uzavřel tak turnaj, jehož název se nemusí stydět za to, že je jak vystřižený z Hvězdných válek…

Pořadí Muži:

 1. Láďa Vávra
 2. Martin Daneš
 3. Kuba Hofírek
 4. Juraj Kačuriak
 5. Jirka Kotáb
 6. Josef Erneker
 7. Luboš Dufek
 8. Ondra Šváb
 9. Pepa Pánek
 10. Matej Mančík
 11. Honza Daneš
 12. Martin Vonásek
 13. Jirka Vermach
 14. Kuba Pivoluska
 15. Štěpán Černušák
 16. Petr Němec
 17. Michal Bürger

 

Ženy:

V ženském turnaji se sešla rovněž dvouciferná konkurence a prezentovalo se přesně 10 dívek.

Ze dvou skupin postupovali čtyři nejlepší dámy z každé, takže do finálového pavouka nepostoupila pouze dvojice Verča Zvolská a Martina Školníková. Za zmínku ze soubojů ze skupin určitě stojí vítězství Jany Willové nad Klárou Hladkou. Ve čtvrtfinále postoupili Jana Willová nad Martinou Naglovou, Lenka Davidovou přes Kačku Svítilovou, pro kterou to byla účast na BAT po delší době. Roli favoritky potvrdila Katka Králová nad Terkou Veselou a Klára Hladká porazila Helču Labskou. V semifinále se Jana Willová hodně nadřela, aby porazila stále zlepšující se Lenku Davidovou. V repríze minulého finále Katka opět porazila Kláru Hladkou, která nakonec vybojovala bronzovou medaili. Ve finále Katka porazila Janu – obhájila vítězství a jak podle svých slov řekla, tak od příště se mají kluci na co těšit, protože bude soutěžit s nimi…

Pořadí Ženy:

 1. Katka Králová
 2. Jana Willová
 3. Klára Hladká
 4. Lenka Davidová
 5. Katka Svítilová
 6. Helča Labská
 7. Terka Veselá
 8. Martina Naglová
 9. Martina Školníková
 10. Verča Zvolská

 

Na viděnou již tento pátek 19. Listopadu ve 13.30 se těší Jirka Kotáb. Zároveň sledujte změny termínů turnajů  s definitivní platností do konce roku…