BAT 4: Vítězové z třetího turnaje obhájili!!!

V ženské části turnaje tentokrát startovalo 13 hráček a pro mnohé to znamenalo pořádnou porci zápasů, které dostatečně prověřily fyzickou zdatnost hráček. Ve skupinových bojích si nasazené hráčky (Katka Píšová, Péťa Vránová a Simča Zavadilová) vyhráli svoje skupiny a s přehledem postoupily. Ostatní děvčata bojovala tvrdě o zbývajících pět míst. Do osmičky nejlepších nepostoupila Katka Svítilová, ale spravila si náladu v boji o deváté místo. V turnaji vyhrály Kamča Jeřábková i Monika Bürgerová jednou. Díky horšímu vzájemnému zápasu si čokoládu zasloužila Kamča Jeřábková.

Velmi pěkné šesté místo uhrála Jitka Lukášová, Veronika Kyzlíková svoji první účast na BAT proměnila v páté místo. V semifinále si Katka Píšová poradila s Lenkou Vránovou a Simča Zavadilová porazila Péťu Vránovou. Sesterský souboj o bronz vyhrála Péťa nad Lenkou a potvrdila, že v poslední době se ji proti sestře daří. Ve finále Simča tentokrát na Katku měla, ale přesto Katka obhájila zlato a na Simču zbylo stříbro.

Ženy:

 1. Katka Píšová
 2. Simča Zavadilová
 3. Péťa Vránová
 4. Lenka Vránová
 5. Verča Kyzlíková
 6. Jíťa Lukášová
 7. Mayda Kálalová
 8. Janča Bürgerová
 9. Katka Svítilová
 10. Magda Švehlová
 11. Martina Čejchanová
 12. Monika Bürgerová
 13. Kamča Jeřábková

V mužské části turnaje to jednu chvíli vypadalo na rekordní účast, nakonec se utkalo o vítězství jednadvacet borců včetně Katky. Ze skupiny A postoupila nasazená jednička Láďa Vávra a Robert Kubín – poprvé na BAT. Na postup nedosáhl Luboš Dufek, ale to že s ním musí i favorité i nadále počítat potvrdil v bojích o deváté místo, ve kterém porazil Honzu Daneše. Skupinu B ovládl Lukáš Hruška. Nad očekávání, ale zcela zaslouženě ho doplnil do postupové osmičky Martin Vonásek. Skupina C byla skupina smrti. Vyhrál ji Radek Gryc a jako druhý postupující byl nasazený Martin Daneš. Míra Škoda a Pavel Kopecký tentokrát na postup neměly. Ve skupině D předvedli vyrovnaný souboj Jirka Kotáb a Pepa Pánek – ten zvítězil, ale nakonec postoupily oba dva. Křest ohněm si odbýval Pavel Dudek a nakonec obsadil lentilkové jednadvacáté místo.

Čtvrtfinálové duely byly tentokrát velice dramatické a vítězové skupin ne vždy přetavili v čtvrtfinálové boje postup v semifinále. Tak například Martin Vonásek zle potrápil Láďu Vávru, padl až v tiebreaku. Pepa Pánek vyhrál skupinu D, ale druhý z céčka Martin Daneš ho porazil. Překvapení předvedl Jirka Kotáb a postoupil na úkor Radka Gryce, který si náladu vylepšil v bojích o páté místo. V semifinále Láďa Vávra porazil Martina Daneše po tuhém boji a několika šťastných úderech. Ve druhém semifinále měl Jirka Kotáb na raketě vítězství v prvním setu nad Lukášem Hruškou, ale ten vývoj prvního setu obrátil a s přehledem postoupil. Bronz vybojoval Martin Daneš. Finálový duel ovládl už podruhé za sebou Lukáš Hruška, když Láďa Vávra nenašel protizbraň a pomalu se přibližuje v celkovém žebříčku k vrcholu…

Muži:

 1. Lukáš Hruška
 2. Láďa Vávra
 3. Martin Daneš
 4. Jirka Kotáb
 5. Radek Gryc
 6. Pepa Pánek
 7. Robert Kubín
 8. Martin Vonásek
 9. Luboš Dufek
 10. Honza Daneš
 11. Míra Škoda
 12. Pavel Kopecký
 13. Katka Králová
 14. Honza Bednář
 15. Michal Bürger
 16. Martin Jurík
 17. Martin Šembera
 18. Zdenda Kraft
 19. Petr Němec
 20. Honza Matyasko
 21. Pavel Dudek

 

Nejlepším gratulujeme a na viděnou na dalším turnaji již v sobotu 26.11. od 10.30 hodin na Hamru v Braníku…


Copyright (C) 2000 - 2019 University of Economics in Prague