BAT 5: noví šampióni Míša Vařechová a Radek Gryc!!!

Ženy

Ženský turnaj byl tentokrát velmi dramatický, i co se týká přihlašování. V jednu chvíli to vypadalo na osm dívek, poté na dvanáct a v turnaji se nakonec prezentovalo dívek deset. Ve skupině A potvrdila Katka Píšová předchozí dva triumfy a postoupila z prvního místa. Ze druhého místa šla do vyřazovacích bojů Mayda Kálalová, třetí skončila Mari Hájková a čtvrté místo uhájila Jitka Lukášová. Ve skupině B byly k vidění o poznání tužší boje, ze kterých vzešla vítězně Verča Kyzlíková druhé místo pro sebe uhrála Simča Zavadilová. Třetí byla Míša Vařechová a čtvrtou postupující se stala Lenka Vránová.

Lentilkový souboj „vyhrála“ Kamča Jeřábková, když v souboji o 9.místo podlehla Tereze Dvorské. Ve čtvrtfinále postupovaly papírově silnější hráčky až na jednu výjimku, kdy Míša Vařechová přehrála Maydu Kálalová. Míša pokračovala v dobrých výkonech i nadále, když v semifinále oplatila porážku Verče Kyzlíkové a postoupila do finále. Už po několikáté se Katce Píšové zadařilo proti Simče Zavadilové, dostala do finále a čekalo se zda i čtvrté letošní finále promění ve čtvrtý triumf na BAT. Simča nakonec skončila bronzová. Ve finále Katka Píšová a Míša Vařechová svedly tuhý boj, ale tentokrát s vítěznou tečkou pro Míšu.

Celkové pořadí:

 1. Míša Vařechová
 2. Katka Píšová
 3. Simča Zavadilová
 4. Verča Kyzlíková
 5. Lenka Vránová
 6. Mayda Kálalová
 7. Jitka Lukášová
 8. Mari Hájková
 9. Tereza Dvorská
 10. Kamča Jeřábková

Muži

Letos na BAT není nikdy malá konkurence a soupeři jsou dost vyrovnaní a nebylo tomu jinak ani tentokrát, kdy se prezentovalo devatenáct hráčů. Už při losování skupin byly slyšet ohlasy: „To je teda skupina“, „Já nechci do žádné skupiny“, „Už zase Láďa“ (myšleno Vávra) nebo „Skupina smrti“ a podobné hlášky.  Skutečně již skupinové boje bývají velkou nástrahou pro všechny hráče. Skupinu A tentokrát nevyhrál první nasazený Láďa Vávra, ale Radek Gryc – pro Láďu byl jistě útěchou postup ze druhého místa. Skupinu B ovládl fantom posledních turnajů Lukáš Hruška a v postupu ho doplnil stále lepšící se Luboš Dufek. Skupinu C vyhrál Karol Čurila, když překvapil nasazeného Martina Daneše, jenž ale také postoupil. Ve skupině D postoupili Míra Škoda a Jirka Kotáb.

Postupová místa tak nezbyla na takové hráče jako Pepa Pánek, Robert Vaneček, Marek Frait (premiérově na BAT) a ani Juraje Kačuriaka, který se BAT zúčastnil po delší době. Ten si alespoň spravil náladu vyhraným spodním pavoukem a konečným devátým místem.

Už čtvrtfinálová klání byla moc zajímavá. Radek Gryc přešel s přehledem přes Luboše Dufka, Karol Čurila přehrál Míru Škodu. Velké drama na rozdíl od posledního vzájemného duelu předvedli Martin Daneš a Jirka Kotáb. Martin byl v koncovkách setů vždy o krůček dál a postoupil do semifinále. Opakováním finále z minulého turnaje byl poslední duel čtvrtfinále a po dvou vzájemných porážkách se Láďa Vávra oklepal a Lukáše Hrušku porazil. V semifinále vyzval Láďa Vávra Karola Čurilu a rovněž postoupil. Radek Gryc tentokrát nepřipustil žádné překvapení a přes Martina Daneše postoupil do finále. V souboji poražených semifinalistů vyhrál po tiebreaku Karol Čurila a získal bronz (tentokrát ho i dostal, když jsem jeho minulou medaili nechal doma :) ). Ve finále se opakoval souboj ze skupiny A mezi Láďou Vávrou a Radkem Grycem. A protože ani na podruhé Láďa na Radka nenašel recept, tak se Radek Gryc stal zcela zaslouženým šampiónem pátého turnaje Badminton Amateur Tour.

Celkové pořadí:

 1. Radek Gryc
 2. Láďa Vávra
 3. Karol Čurila
 4. Martin Daneš
 5. Luboš Dufek
 6. Lukáš Hruška
 7. Jirka Kotáb
 8. Míra Škoda
 9. Juraj Kačuriak
 10. Honza Daneš
 11. Marek Frait
 12. Honza Fait
 13. Robert Vaněček
 14. Štěpán Černušák
 15. Zdenda Kraft
 16. Pepa Pánek
 17. Petr Pelc
 18. Martin Jurík
 19. Martin Sedlák

Nejlepším gratulujeme! Celá série BAT vyvrcholí finálovým turnajem mistrů o dvojnásobné body v sobotu 10. prosince od 16 hodin tradičně na Hamru v Braníku. Na finálový turnaj se nasazuje podle průměru dosažených bodů a v celkové sérii se počítá pět nejlepších výsledků včetně finálového turnaje (při všech účastích se nejhorší bodový zisk maže). Na viděnou se těší Jirka Kotáb.


Copyright (C) 2000 - 2019 University of Economics in Prague