Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 6: Láďa Vávra vracel úder!

Související stránky

Ženy:

Na rozdíl od minulých ročníků, kdy byla stabilní účast několika dam v turnaji, tak letos je v dámské soutěži velká fluktuace a tím se otevírají možnosti pro celkový triumf v sérii více hráčkám. Šampionka původních turnajů Klára Hladká přešla do mužů a tentokrát se ani nezúčastnila. Janě Willové vítězce série z minulého ročníku časové důvody také příliš startů neumožnily a Mariana Hájková a Simona Zavadilová jsou stále ještě na Erasmu. Šestý turnaj měl několik premiérových účastí. K Jitce Lukášové, Péťe Vránové, Tereze Dvorské a Maydě Kálalové se přidaly nově Péťa Mudrochová, Jana Pacáková a Míša Vařechová. V soubojích každá s každou si nejlépe vedla posledně jmenovaná, když porazila všechny soupeřky a zaznamenala sladký návrat z Itálie. Druhé místo i díky lepšímu vzájemnému utkání získala Jana Pacáková a třetí skončila Mayda Kálalová.

Pořadí:

 1. Míša Vařechová
 2. Jana Pacáková
 3. Mayda Kálalová
 4. Tereza Dvorská
 5. Péťa Vránová
 6. Péťa Mudrochová
 7. Jitka Lukášová

Muži:

Muži absolvovali dosud největší turnaj BAT. Konkurence 23 mužů se poskládala do pěti skupin, kdy byl poměrně zajímavý klíč. Do čtvrtfinále postupovali přímo vítězové a jeden z druhého místa. Další druhá místa si zahrála předkolo. Ostatní propadli do spodního pavouka.

Ze skupiny A postoupil s přehledem Láďa Vávra a Pepa Pánek, který v postupovém souboji porazil Jirku Kotába (trápícího se a ve špatném fyzickém stavu – tou dobouL ) a Petra Pelce.

V béčku byli rovněž čtyři hráči. Pozici favorita si pohlídal Lukáš Hruška, do předkola postoupil Míra Škoda. V souboji o třetí místo ve skupině si poradil Miro Hlúbik s Honzou Danešem.

Skupinou C projel jak rychlík Martin Daneš, druhé místo vybojoval nováček Jakub Ščur. Třetí skončil po boji se čtvrtým Lubošem Dufkem Martin Matuška a páté místo zbylo na Vojtu Smrčka.

Skupinu D ovládl Miloš Plachý, v souboj o postup do předkola si hodně vyčítal třetí Ondra Šváb těsnou prohru s Petrem Heřboltem. Čtvrté místo obsadil Martin Hadraba a pátý byl Mark Ledecký.

Skupina E patřila rovněž nasazenému favoritovi Tomášovi Tvarohovi. Druhý byl Michal Walla, třetí Katka Králová, čtvrté místo vybojoval nad pátým Viktorme Peškem Ondra Šuchman.

A byl to právě on a  Luboš Dufek, kteří si spravili náladu alespoň v nejspodnějším pavoukovi o 16. místo. O 9. místo se v prostředním pavouku umístili Míra Škoda a Honza Daneš.

V horním pavouku se hrálo nejprve předkolo, ze kterého postoupili Jakub Ščur a Michal Walla do čtvrtfinále, ale tam už postupopvali nasazení, které se organizátorovi turnaje ač nebyl v dobré kondici podařilo až do konce. Protože i v semifinále si Láďa Vávra poradil s Milošem Plachým a Martin Daneš podlehl Lukáši Hruškovi. V souboji o bronz si Martin sparvil chuť a ve finále oplatil porážku z minulého týdne Láďa Lukášovi a vrátil se tak na trůn, čímž se přiblížil triumfu v celé sérii… na aktuální žebříček se můžete těšit do čtvrtka (Luky)…

Pořadí:

 1. Láďa Vávra
 2. Lukáš Hruška
 3. Martin Daneš
 4. Miloš Plachý
 5. Tomáš Tvaroh + Michal Walla
 6. .
 7. Jakub Ščur + Pepa Pánek
 8. .
 9. Míra Škoda + Honza Daneš
 10. .
 11. Ondra Šváb +Petr Heřbolt
 12. .
 13. Katka Králová + Jirka Kotáb + Martin Matuška
 14. .
 15. .
 16. Ondra Šuchman + Luboš Dufek
 17. .
 18. Miro Hlúbik + Vojta Smrček
 19. .
 20. Viktor Pešek + Martin Hadraba
 21. .
 22. -23. Marek Ledecký + Petr Pelc

Již tento pátek se můžete těšit na sedmé pokračování BAT a celé vyvrcholení uzavře Turnaj mistrů o dvojnásobné body v sobotu 9. dubna od 10.30 do 14.30 hodin