Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 6: S blížícím se závěrem jde do tuhého!

Související stránky

V předposledním turnaji BAT v této sezóně byla nejkomornější účast, nicméně v turnaji se toho událo mnoho:

Ženy

Žen v turnaji bylo pouze sedm (respektive v této kategorii), takže úvodní losování brzy vzalo za své a dopadlo to tak, že se hrála pouze jedna skupina. Na ženy čekal tedy nejspravedlivější systém, kdy každá startující hrála systémem každý s každým. Velmi dobře si vedla Jitka Lukášová – sice to byla „až“ bramborová medaile, ale Jitka mohla být se svým vystoupením spokojená. Bronzovou příčku obsadila Lenka Davidová, která zle trápila obě favoritky tohoto turnaje. Před posledním zápasem turnaje se čekalo, která z dívek si připíše svůj první triumf, protože ani Jana Wilová ani Simča Zavadilová před tímto turnajem neměly jediné vítězství a před vzájemným soubojem neztratily ani set. „Finálový“ souboj byl dlouhý a napínavý a nakonec se z vítězství mohla radovat Jana Willová. Kromě toho, že si připsala první letošní triumf, tak si vytvořila velmi dobrou pozici před posledním finálovým turnajem.

Pořadí:

 1. Jana Willová
 2. Simona Zavadilová
 3. Lenka Davidová
 4. Jitka Lukášová
 5. Kamča Jeřábková
 6. Helča Labská
 7. Verča Zvolská

Muži

Mužů se na turnaji sešlo deset a tak byly rozděleni podle losu do dvou pětičlenných skupin. Z každé skupiny postupovali čtyři nejlepší.  Zdánlivě se to zdálo jako snadný úkol, ale už po losování bylo jasné, že se budou dít věci.

Netradičně začněme skupinou B. V té byl nasazený Láďa Vávra a velmi dobře potvrdil roli favorita. Všechny zápasy vyhrál 2:0 a zvítězil ve skupině. Dále bylo pole vyrovnané a byla celá řada těsných výsledků 2:1. Druhé místo získal Honza Daneš a konečně se mohl těšit na postup do pavouka o příčky nejvyšší. Třetí skončil ve skupině B Luboš Dufek, na jehož výkonech je vidět každotýdenní zlepšení. Jako čtvrtý si postup zajistil Ondra Šváb. Páté nepostupové místo zbylo pro Štěpána Černušáka.

Ve skupině A se k nasazenému Martinu Danešovi se nalosovali Katka Králová, Tomáš Tvaroh, Juraj Kačuriak a Jirka Kotáb a bylo jasné, že se budou dít věci. Jak napovídalo složení, bylo jasné, že zápasy budou vyrovnané. Skupinu nakonec vyhrál Tomáš Tvaroh, který nestačil akorát na Katku Královou. O dalších postupujících se rozhodovalo až do posledních míčků posledního zápasu. Jako druhé postupové místo si zajistila Katka Králová, i když nakonec skončila až čtvrtá. V zápase hráčů s monogramem JK si Juraj Kačuriak poradil s Jirkou Kotábem (jehož raketa několikrát letěla na zem) – pro Juraje to znamenalo postup. Pro Jirku skoro jistý nepostup a tak se musel najít viník – jako hlavní byl určen badmintonová raketa značky Yonex – na otázku Honzy Daneše: „Nezlomil  sis náhodou  raketu?“, přišla odpověď: „Ne, až teď!!“ – výsledek najdete níže. Poslední utkání byl zápas pravdy pro Martina Daneše, který překvapivě měl ze tří zápasů pouze jednu výhru. Nakonec nad Katkou Královou vyhrál 2:1 a postoupil.

 

Ve čtvrtfinále Tomáš Tvaroh s přehledem přehrál Ondru Švába. Juraj Kačuriak postoupil přes Honzu Daneše. Luboš Dufek si nedělal nic z toho, že hraje proti lídrovi z žebříčku. Jen nebýt zbytečných chyb v závěrech setu. Ty mohly za to, že Martin Daneš nakonec postoupil. Láďa poté přehrál Katku Královou, která si spravila náladu v závěrečných utkáních a obsadila v konečném pořadí páté místo. V semifinále Tomáš Tvaroh narazil na Juraje Kačuriaka a stejně jako ve skupině si s ním poradil. Druhé semifinále bylo soubojem dvou adeptů na vítězství v celé tour. Ale Martin Daneš byl tentokrát krátký na Láďu Vávru. Emoce byly opět ve vzduchu, ale tentokrát to raketa přežila. V souboji o bronz si Juraj dělal zálusk na medaili, ale ani tentokrát to nevyšlo – příští týden má poslední šanci. Ve finále Láďa  opět nezaváhal a Tomáš zůstal stříbrný.

Pořadí:

 1. Láďa Vávra
 2. Tomáš Tvaroh
 3. Martin Daneš
 4. Juraj Kačuriak
 5. Katka Králová
 6. Ondra Šváb
 7. Luboš Dufek
 8. Honza Daneš
 9. Jirka Kotáb
 10. Štěpán Černušák

 

Vítězům blahopřejeme a na rozuzlení celé série se můžete těšit už v sobotu 4.prosince od 15 do 19 hodin při BAT National Brokers Group Turnaji mistrů, kde se bude hrát o dvojnásobné body, slávu a čest, pěkné ceny pro nejlepší z turnaje i série, a kromě toho všichni zúčastnění se mohou těšit na ceny od partnera turnaje – nezapomeňte se všichni včas přes e-mail přihlásit…