BAT 7: Závěry má silné Martin Daneš!!!

Ženy:

V ženské kategorii to zpočátku týdne vypadalo alespoň na dvě skupiny, ale páteční omluvenky přispěly k tomu, že nakonec startovalo pouze 6 dam. Ty si tedy v jedné skupině odehrály zápasy systémem každá s každou. Čekalo se, co předvede Simča Zavadilová, která je na Erasmu ve Španělsku, ale podobně jako Mariana Hájková si na BAT udělala čas a přijela zpět do Čech – jsou to holt srdcařky. A Simča se předvedla v nejlepším světle – základní skupinu vyhrála bez ztráty kytičky – tedy setu, abych byl přesnější. Do semifinále ji doprovodily Martina Alexová, Jitka Lukášová a Péťa Vránová. Posledně jmenovaná si nakonec vybojovala bronz. Finále proběhlo mezi první a druhou ze skupiny. Tentokrát však měla navrch Martina Alexová a pro Simču to znamenalo druhé místo…

Pořadí:

1. Martina Alexová

2. Simča Zavadilová

3. Péťa Vránová

4. Jitka Lukášová

5. Kristina Juretzková

6. Zuzka Seifertová

Muži:

V mužské kategorii – jestli se stále dá nazývat mužská – startovalo 22 hráčů – nicméně z toho čtyři byly dámy a kluky pořádně proháněly. 22 hráčů mezi, kterými kromě Romana nechyběl žádný z favoritů bylo rozděleno do čtyř skupin, ze kterého postupovali vždy jen dva nejlepší do horního pavouka. Třetí a čtvrtý do středního pavouka a pátá a šestá místa si to rozdala v souboji o udržení. Musím konstatovat, že se tradičně všichni udrželi.

Ve skupině A kraloval i s kloboukem Láďa Vávra. Přímý souboj o postup mezi Jirkou Kotábem a Klárou Hladkou vyzněl podruhé po vyrovnaném boji pro Jirku. Čtvrtý byl Martin Matuška a pátý i přes výhru nad Jirkou byl Vojta Smrček.

Skupina B byla šestičlenná. Hlavní favorit Lukáš Hruška roli největšího favorita nepotvrdil, ale postup z druhého místa si pohlídal. První skončil Tomáš Tvaroh. Třetí místo vybojovala nad čtvrtým Lubošem Dufkem Lucka Laštovičková a o páté místo si to rozdali dva Petrové P. Paulín byl v souboji o něco lepší než Pelc.

Ve skupině C řádil Martin Daneš – vše vyhrál a jasně postoupil. Druhé místo doslova nad Pavlem Kopeckým vyválčil Michal Walla. Pavel se přesvědčil co dokáže jeden neproměněný mečbol. Díky němu totiž skončil se dvěma výhrami a skoré v tabulce 5:7 na sety. Ovšem stejný výsledek měli i Míra Škoda a Kuba Hofírek. Protože nerozhodl, počet výher, vzájemný zápas, poměr setů, tak rozhodl poměr setů v minitabulce – ten rozhodl o tom, že Kuba skončil 3., Míra 4. a Pavel 5. (místo čtvrtfinále v případě úspěšného mečbolu ho čekal boj o 17. místo). Šestý skončil naturalizovaný reprezentant Ugandy Viktor Pešek.

Skupina D přinesla těžké boje. Nejlepší byl Libor Achac, který na BAT startoval po dlouhé době – z druhého msta se radoval Miloš Plachý. Na dalších místech skončili postupně Lucka Tvrzníková, Jakub Ščur a Katka Králová. Jindy by posledně jmenovaní mysleli na postup, ale tentokrát D byla skupina „smrti“.

Byla to Katka, která si alespoň v bojích o 17. místo spravila chuť, když vyhrála spodní pavouk. V pavouku o deváté místo hrály dámy významnou roli. A i když nedošlo na vzájemný souboj, tak bylo na co koukat – Klára postupně porazila Luboše, Míru a nakonec i Jakuba Ščura a skončila devátá.

Pavouk o první místo má poslední dobou ustálenou podobu a favoriti do ní pravidelně postupují. Tentokrát pravidelnou čtyřku Vávra, Daneš, Hruška, Tvaroh doplnili Libor Achac, Jirka Kotáb, Michal Walla a Miloš Plachý. Nejzajímavější potup v pavouku měl Láďa Vávra a ve čtvrtinále narazil na Lukáše – potvrdil výsledek z minulého týdne a Lukáše porazil. V semifinále na Láďu čekal Libor Achac, hráč, který se BAT zúčastnil jednou a vyhrál, ale ani on tentokrát nedokázal Láďu zasavit. Libor nakonec skončil třetí, když porazil Tomáše Tvaroha, který měl cíl pro turnaj semifinále a ten také potvrdil. Ve finále byl mírným favoritem Láďa Vávra nad Martinem Danešem, ale toho není radno podceňovat s tím, jak se blíží konec série a to také potvrdil výhrou a vrátil se tak do boje o celkový triumf BAT. Nejlepším gratulujeme a na viděnou již v sobotu 9. února při BAT Turnaji Mistrů o dvojnásobné body…

Pořadí:

1. Martin Daneš

2. Láďa Vávra

3. Libor Achac

4. Tomáš Tvaroh

5. Miloš Plachý

6. Michal Walla

7. Lukáš Hruška

8. Jirka Kotáb

9. Klára Hladká

10. Jakub Ščur

11. Míra Škoda

12. Lucka Laštovičková

13. Kuba Hofírek

14. Lucka Tvrzníková

15. Luboš Dufek

16. Martin Matuška

17. Katka Králová

18. Petr Paulín

19. Pavel Kopecký

20. Viktor Pešek

21. Vojta Smrček

22. Petr Pelc


Copyright (C) 2000 - 2019 University of Economics in Prague