Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT Losovaná čtyřhra: důležité nalosovat si Vránovou :-)

Související stránky

Letošní série Badminton Amateur Tour přinesla jednu novinku a tím byl turnaj čtyřher. A nebyla to ledajaká čtyřhra, nýbrž losovaná čtyřhra. Hráči a hráčky byli rozděleni do dvou výkonnostních košů a vždy ti zkušenější si vybírali ty papírově méně zkušené. Novinkou byl i fakt, že ze skupiny nevypadával nikdo. I když se nepodařily zápasy ve skupině, tak jste mohli vyhrát turnaj. Turnaje se účastnilo celkem 13 párů.

Ze skupin postupovaly všechny dvojice a tak lze přejít rovnou k vyřazovacím bojům a zápasům o umístění. Nicméně šlo o nasazení do pavouka, protože ti co nepostoupili v prvním kole pavouka, tak hráli jen skupinu „o udržení“ v elitní skupině BAT. Právě ve skupinách si zkomplikovala postup dvojice Runar Hauffen a Ráďa Aksamitová. Ti následně nepostoupili přes první kolo, ale alespoň si spravili náladu a obsadili konečné deváté místo. Zatímco ženský tenisový deblový pár H+H měl ve FED Cupu nastupovat až v neděli. Badmintonový pár H + H (Honza Knapp a Hanka Benešová) zářili ve skupině, ale ve vyřazovacích bojích jim to už tolik nešlo a bylo z toho sedmé místo. Snad důsledkem porušení životosprávy se v losovaných deblech neprosadil Láďa Vávra (Párty ples VŠ ligy byl náročný, a na Láďovi to bylo trošku vidět, na druhou stranu hrál s Mírou Veselíkem, který s badmintonem zatím seznamuje a navíc měl za sebou již florbalový turnaj a kombinace unavený + unavený prostě nemohla fungovat). Výhrou ve skupině si zajistili postup do čtvrtfinále Radek Iltis a Mayda Kálalová a nekoedukovaná dvojice Ondra Šváb a Pavel Kopecký. Tato dvojice skončila mezi čistě mužskými dvojicemi nejvýše a to na čtvrtém místě. V souboji o bronz je přehrál pár Radek Iltis a Mayda Kálalová. Finále ukázalo, jak je důležité si k sobě nalosovat svoji Vránovou. Finále vybojovali Martin Macháček a Lenka Vránová proti Jirkovi Kotábovi s Péťou Vránovou. První dva sety byly vyrovnané a tak rozhodl tiebreak- v tom už dominovali Martin s Lenkou a zaslouženě ovládli losovanou čtyřhru a patří jim velká gratulace!!!

 

 

Celkové pořadí:

 1. Martin Macháček + Lenka Vránová
 2. Jirka Kotáb + Péťa Vránová
 3. Radek Iltis + Mayda Kálalová
 4. Pavel Kopecký + Ondra Šváb
 5. Luboš Dufek + Hanka Kronusová
 6. Vláďa Křivánek + Martin Jurík
 7. Honza Knapp + Hanka Benešová
 8. Láďa Vávra + Míra Veselík
 9. Runar Hauffen + Ráďa Aksamitová
 10. Patrik Kanya + Martina Čejchanová
 11. Tomáš Mucha + Zuzka Foltrová
 12. Pepa Dub + Verča Kyzlíková
 13. Michal Janda  + Kristýna

 

Další turnaj je již tuto neděli (11.11.) na Martina od 14 do 18 hodin, takže předpokládám, že husu si dáme nikoliv k obědu, ale k večeři…