BAT – NBG turnaj mistrů a celá série

Ženy
V ženské části turnaje startovalo jedenáct žen a sice to asi nebyl rekord v počtu účastnic, ale nechyběla ani jedna favoritka v souboji o čelo celkového pořadí. Favoritky neponechaly nic náhodě. Z prvního místa skupiny B postoupila Jana Willová, která dokázala pokořit Kláru Hladkou. Ve skupině A z prvního místa postupovala Simona Zavadilová, když ve skupině přehrála Terezu Krupovou. V semifinále překvapivě skončily vítězky základních skupin a Jana a Simona si to rozdaly o bronz, který nakonec získala Jana. Ve finále nastupovala Tereza Krupová v pozici trojnásobné vítězky turnaje, ale tentokrát našla poprvé přemožitelku a tou byla Klára Hladká – ta se díky tomu prosadila i do nejlepší trojice žebříčku. Druhá v turnaji i v žebříčku skončila Tereza Krupová a šampionka čtvrtého ročníku se stala Jana Willová.

Celkové pořadí BAT National Brokers Group turnaje mistrů:
1. Klára Hladká
2. Tereza Krupová
3. Jana Willová
4. Simona Zavadilová
5. Lenka Davidová
6. Martina Alexová
7. Tereza Dvorská a Jitka Lukášová
8. .
9. Helča Labská
10. Verča Zvolská
11. Martina Naglová

Celkové pořadí v sérii:
1. Jana Willová
2. Tereza Krupová
3. Klára Hladká
Muži
V mužské kategorii startovalo dvacet mužů a Katka Králová, která si po turnaji odnesla cenu fair play, za to, že se odhodlala soupeřit s muži. V turnaji byl opět složitý postupový klíč, kdy pouze dva nejlepší ze tří pětičlenných a jedné šestičlenné skupiny postupovali do boje. Ze skupin bezpečně postoupili jak Martin Daneš a Láďa Vávra, kteří měli před turnajem stejný počet bodů v souboji o první místo, tak i trojice Tomáš Tvaroh, Lukáš Hruška i Jirka Kotáb, kteří bojovali o bronz v celkovém pořadí. Souboj právě o bronz se rozhodl ve čtvrtfinále, kdy jediný z uvedené trojice postoupil Tomáš Tvaroh a zajistil si bronz. A znovu to byl Tomáš Tvaroh, který rozhodl i celkové pořadí i na prvním místě, protože v semifinále porazil Láďu Vávru a protože Martin Daneš postoupil do finále, které nakonec i vyhrál, tak se stal zaslouženým vítězem turnaje mistrů i celé série.

Celkové pořadí BAT National Brokers Group turnaje mistrů:
1. Martin Daneš
2. Tomáš Tvaroh
3. Láďa Vávra
4. Juraj Kačuriak
5. Jirka Kotáb
6. Martin Vonásek
7. – 21. Výsledky dohledávám, když mi někdo poradíte – budu rád

Celkové pořadí v sérii:
1. Martin Daneš
2. Láďa Vávra
3. Tomáš Tvaroh

Na slavnostním vyhlášení dostali vítězové i poražení ceny, které zajistil sponzor akce National Brokers Group a většina závodníků ještě celý ročník řádně ukončila na afterparty. Na viděnou při dalších badmintonových kláních v letním semestru 2010.


Copyright (C) 2000 - 2019 University of Economics in Prague