BAT Turnaj Mistrů: Vítězství nešampiónů!

Ženy

V ženské části turnaje startovalo v posledním turnaji Badminton Amateur Tour sedm dam. Ale konkurence to byla pořádně velká, protože se v této kategorii utkaly dívky, které nastupovaly především v mužské kategorii.

Dámy nejprve čekalo šest zápasů ve skupině systémem každá s každou a poté pavouk od čtvrtfinále s úplnou dohrávkou. V sedmičlenné skupině vybojovala vítězství Lucka Laštovičková, která tak měla ve čtvrtfinále volný los. Ostatní dámy se musely o semifinále poprat, ale nebylo překvapení, když Lucku doplnily Simča Zavadilová, Klára Hladká a Katka Králová. V semifinále byly lepší Katka Králová nad Klárou Hladkou a Lucka Laštovičková nad SImčou Zavadilovou. V souboji poražených se radovala Klára Hladká a potvrdila tak triumf v ženské části série. Ve finále obě aktérky ukázaly, proč mohou hrát v mužské kategorii, ale vyhrát mohla jen jedna a byla to Lucka Laštovičková. Jelikož obě nastupovaly jen v mužské sérii, tak si v ženské části celé série uchovala druhé místo Martina Alexová, která v závěrečném turnaji nestartovala a třetí v sérii skončila Mayda Kálalová.

Pořadí BAT Turnaje Mistrů:

1.       Lucka Laštovičková

2.       Katka Králová

3.       Klára Hladká

4.       Simča Zavadilová

5.       Míša Vařechová

6.       Lenka Vránová

7.       Mayda Kálalová

Výsledky celé série:

1.       Klára Hladká – 162 bodů

2.       Martina Alexová – 117 bodů

3.       Mayda Kálalová – 81 bodů

Muži

V čistě mužských zápasech se v BAT Turnaji Mistrů utkalo 18 mužů. Tradiční postupový klíč ze 4 základních skupin postupovali dva nejlepší do horního pavouka a zbývající si mohli zahrát o nejlépe deváté místo.

Ve skupině A vykročil dobře do turnaje Láďa Vávra, druhé postupové místo pro sebe získal PePánek – v přímém souboji o postup porazil třetího Honzu Daneše, čtvrté místo obsadil Ondra Šuchman a pátý skončil Ondra Hyneš.

Martin Daneš s přehledem vyhrál skupinu B a chtěl tak ještě zabojovat o celkový triumf v sérii. Druhé postupové místo vybojoval Petr Paulín a poprvé se tak dostal do bojů o nejlepší místa. Lepší pozici v bojích o deváté místo a třetí ve skupině byl Viktor Pešek a čtvrté místo ve skupině patřilo Vojtovi Smrčkovi.

Skupinu C opanoval Lukáš Hruška, druhý byl Luboš Dufek, třetí Petr Pelc, čtvrtý Jirka Kotáb a pátý Ondra Šváb.

Skupina D sice původně neměla nasazeného, než jsme se dozvěděli, že Petr Štěpánek hraje první či druhou Hamr ligu – takže skupinu jasně vyhrál, v přímém souboji Michal Walla vyzrál v třísetovém zápase na Míru škodu a čtvrtý byl Michal Bürger

V bojích o umístění se nejprve rozhodlo o místě 18. Tedy posledním a to „vybojoval“ Ondra Šváb. Konečně výraznější bodový úspěch zaznamenal Petr Pelc, když skončil na 12. místě – škoda, že sezona končí. Honza Daneš sice nepostoupil, ale v nižším pavouku o deváté místo si alespoň spravil náladu.

V bojích o nejlepší místa postoupili favorité vítězové skupin jasně do semifinále. Poražení čtvrtfinalisté se utkali o páté místo a to pro sebe získal Pepa Pánek. V semifinále na sebe narazili Láďa Vávra a Petr Štěpánek. Jelikož Petr vyhrál, tak se začalo kalkulovat o celkovém pořadí v sérii. Ze druhého semifinále mezi Lukášem Hruškou a Martinem Danešem to byl druhý jmenovaný, který byl lepší a vybojoval finálovou účast. V souboji o třetí místo Láďa nic neponechal náhodě a Lukáše porazil a už před finálovým utkáním bylo jasné, že z trůnu svrhne Martina Daneše. Ani ten nakonec nenalezl recept na výborně hrajícího Petra Štěpánka, tak se opakovala situace holek, že závěrečný turnaj ovládl hráč, který nepromluvil do celkového pořadí – Petr Štěpánek. Gratulujeme!

Pořadí BAT Turnaje Mistrů:

1.       Petr Štěpánek

2.       Martin Daneš

3.       Láďa Vávra

4.       Lukáš Hruška

5.       Pepa Pánek

6.       Petr Paulín

7.       Michal Walla

8.       Luboš Dufek

9.       Honza Daneš

10.   Ondra Šuchman

11.   Míra Škoda

12.   Petr Pelc

13.   Viktor Pešek

14.   Jirka Kotáb

15.   Michal Burger

16.   Ondra Hyneš

17.   Vojta Smrček

18.   Ondra Šváb

Výsledky celé série:

1.       Láďa Vávra – 227 bodů

2.       Martin Daneš – 214 bodů

3.       Lukáš Hruška – 196 bodů

Fotky z povedené afterparty na Hamru od Lukáše Hrušky (Luky dík) najdete na Facebooku nebo ke stažení na:  http://fotky.ithaca.cz/zip/2011_04_09_Badminton_Turnaj_Mistru.zip

Na viděnou při dalším ročníku BAT (asi posledním) v zimním semestr 2010/2011. Turnaje začnou zřejmě v říjnu a budou v sobotu – kdo chcete, napište, kterou hodinu začátku turnaje preferujete… jestli spíš dopoledne nebo odpoledne nebo na večer?

Jirka Kotáb


Copyright (C) 2000 - 2019 University of Economics in Prague