Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BATka začala!!!

Související stránky

BATka začala!!!

Badminton Ammateur Tour začala prvním turnajem v tomto semestru již svůj čtvrtý ročník. Do mužského turnaje se přihlásila patnáctka soutěžících a žen zasáhlo do turnaje devět.

Muži

Do turnaje se přihlásila celá řada starých známých, ale také celá řada tváří nových, u kterých jsme jen očekávali, jak se předvedou. Muži se rovnoměrně rozdělili do tří pětičlenných skupin a postupový klíč byl nastaven, že do čtvrtfinále postoupí nejlepší dva z každé skupiny a dva lepší ze tří třetích míst.

Ve skupině A se předvedl ve velmi dobrém světle Tomáš Tvaroh, když suverénně zvítězil. Druhé místo si zajistil nováček Josef Erneker. Třetí místo, a bohužel pro něj nepostupové, obsadil Ondra Šváb. Následoval čtvrtý Martin Vonásek a páté místo obsadil Kuba Pivoluska.

Skupina B se povedla Jirkovi Kotábovi a i když nebyl v zápasech suverénní, tak neztratil ani set. Boj o druhé místo byl v této skupině velmi dramatický, jelikož dvě výhry si připsali Martin Šembera, Míra Beneš a Štěpán Černušák. Protože nerozhodly vzájemné zápasy, tak přišlo na řadu skóre a nakonec druhý skončil Štěpán, třetí Martin a čtvrtý Míra. Pátý byl Peter Lipovský a jen potvrdil, že na Slovensku kluci asi badminton přes léto moc netrénovaliJ.

Skupina C se hned od prvního zápasu jevila jako skupina smrti a proběhla v režii hráče, který se přihlásil těsně před turnajem – Martina Daneše. Druhé místo obsadil Lukáš Hruška. Třetí místo ještě postupové obsadil Matej Mančík. Čtvrtou příčku si připsal Luba Dufek a páté místo obsadil Vojta Smrček.

Do soubojů o konečné místění nenastoupil už Martin Vonásek, takže bojovalo už jen čtrnáct hráčů. V pavouku o deváté napravil čest Slovenské badmintonové školy Kuba Pivoluska. Ve čtvrtfinále postupovali vítězové skupin Tomáš, Jirka a Martin a ze souboje druhých míst předčil Štěpána Lukáš Hruška.  V semifinále si Lukáš poradil s Tomášem a v dramatickém třísetovém zápase Martin porazil Jirku. V závěrečných bojích se hrál pěkný badminton a lepší ve finále byl Martin Daneš. V boji o bronz Jirka vydoloval víc sil než Tomáš a ve dvou setech ho porazil.

Výsledky:

1.       Martin Daneš

2.       Lukáš Hruška

3.       Jirka Kotáb

4.       Tomáš Tvaroh

5.       Matej Mančík

6.       Martin Šembera

7.       Josef Erneker

8.       Štěpán Černušák

9.       Kuba Pivoluska

10.   Ondra Šváb

11.   Luba Dufek + Míra Beneš

12.   .

13.   Vojtěch Smrček

14.   Peter Lipovský

15.   Martin Vonásek

Ženy

Žen mělo být původně deset, ale nakonec se jich prezentovalo o jednu méně. Ty sehrály zápasy ve skupině a měly původně čtyři postupovat do čtvrtfinále, ale jak to tak bývá, tak na BAT se pravidla mění každou minutu, podle toho jakou má ředitel zrovna náladu, takže nakonec systém byl, že postupovaly dvě nejlepší z každé skupiny do finálové skupiny a zbytek do skupiny o páté místo.

Ve skupině A se dívky seřadily Tereza Dvorská, Helča Labská, Katarína Šantová a Martina Školníková. Ve skupině B zvítězila nová hráčka na túře Tereza Krupová, druhá byla Janča Willová a dále Jitka Lukášová, Anna Roubíčková a Martina Náglová.

Ve skupině o páté místo zúročila Jitka bohaté zkušenosti z BAT a proti nováčkům se dokázala prosadit. Ve skupině o první místo se nejlépe vedlo Tereze Krupové, nakonec druhá skončila Jana Willová a bronz putuje na Slovensko zásluhou Terezy Dvorské. S nepopulárním čtvrtým místem se musela spokojit Helča Labská.

Výsledky:

1.       Tereza Krupová

2.       Janča Willová

3.       Tereza Dvorská

4.       Helča Labská

5.       Jitka Lukášová

6.       Katarína Šantová a Anna Roubíčková

7.       .

8.       Martina Školníková

9.       Martina Naglová

Vítězům blahopřejeme a naviděnou na kurtech již tuto SOBOTU 30.listopadu od 10.30 hodin se těší Jirka Kotáb.