Letošnímu BATu kralovali Luboš Dufek a Petra Vránová

Teploty nám po dlouhé zimě konečně šplhají do čísel, kde bychom je chtěli mít, abychom mohli sportovat venku na sluníčku, i proto kolotoč zvaný Badminton Amateur Tour v sobotu uzavřel již svůj devátý ročník tradičním turnajem mistrů o více bodů.

 

Balaton + Ženy

V této kategorii soupeřila pětka statečných (čtyři dívky a Ondra Merta) a tak byl systém nastaven, že si každá s každou a Ondrou zahráli dvou-kolově. V prvním kole byly tak nějak výsledky podle papírových předpokladů až na to, že Petru Vránovou porazila sestra Lenka. V druhém kole zápasy probíhaly podobným způsobem a v závěrečném zápase se čekalo, zda Petra porážku Lence vrátí. To se nestalo a tak triumf z turnaje mistrů slavila Lenka Vránová. Petře to však příliš vrásek na čele nevytvořilo, protože se mohla radovat ze zisku triumfu v celé sérii.

Pořadí turnaje:

 1. Lenka Vránová
 2. Petra Vránová
 3. Mayda Kálalová
 4. Ondra Merta
 5. Renata Boušková

Celkové pořadí kategorie Ženy v BAT:

 1. Petra Vránová – 119,5 bodů
 2. Lenka Vránová – 93 bodů
 3. Dana Kubecová – 90 bodů

 

Muži

Tradičně početnější byla v turnaji mistrů mužská kategorie – prezentovalo se v ní celkem 18 závodníků. Ve čtyřech skupinách bojovali o postup do horního pavouka a vstupenku do něj získali dva nejlepší ze skupiny. Ve skupině A postup unikl Runymu Hauffenovi – dosavadnímu lídrovi série. Tím dal šanci na vyniknutí jiným. Čokoláda tentokrát patřila Hynkovi Váchovi, kterého Majkl Bürger udolal až v tiebreaku. Ve spodním pavouku uvízla kromě Runyho taková jména jako Marek Frait nebo Pavel Kopecký, ale nejvíce sil v soutěži „zklamaných“ vydoloval Jirka Kotáb a skončil devátý. V horním pavouku vykročili Luboš Dufek a Láďa Vávra za triumfem v celé sérii. Vláďa Křivánek si poradil ve čtvrtfinále s Karolem Čurilou a následně vystavil stopku v semifinále Láďovi Vávrovi. To Luboš si vedl překvapivě ještě lépe než Láďa a kromě vítězného čtvrtfinále nad Mírou Škodou, tak porazil i favorizovaného Ondru Daňka a to pro něj znamenalo kromě jisté medaile i Grande finále. Aby to nebylo málo, tak než po turnaji odjel s oteklou pusou (od vytrhávání osmiček) do nemocnice, tak porazil i Vláďu Křivánka. Nejenže vyhrál svoji první medaili v BAT (v jednotlivcích), tak vyhrál turnaj mistrů a nakonec i celou letošní sérii (čítající čtyři turnaje).

Pořadí turnaje:

 1. Luboš Dufek
 2. Vláďa Křivánek
 3. Láďa Vávra
 4. Ondra Daněk
 5. Míra Škoda
 6. Karol Čurila
 7. Pepa Pánek
 8. Honza Knapp
 9. Jirka Kotáb
 10. Runy Hauffen
 11. Ondra Šváb
 12. Lukáš Vokoun
 13. Michal Kučera
 14. Pavel Kopecký
 15.  Verča Kyzlíková a Marek Frait
 16. .
 17. Majkl Bürger
 18. Hynek Vácha

Celkové pořadí kategorie Muži v BAT:

 1. Luboš Dufek – 100 bodů
 2. Runy Hauffen – 83,5 bodů
 3. Láďa Vávra – 82,58 bodů


 

Všem oceněným i ti co na závěrečném vyhlašování nebyli, ale umístili se, gratulujeme a se všemi ostatními na viděnou na badmintonu zase až bude větší zima tedy v říjnu roku 2013…


Copyright (C) 2000 - 2019 University of Economics in Prague