BAT 4: Na Apríla vyhráli Vávra a Zavadilová

Na aprílový BAT se sešla velmi početná konkurence, jak v mužské části turnaje, kde mimo jiné startovala čtveřice dam, tak i v ženské kategorii. Celkem se na tomto turnaji prezentovalo 32 hráčů a hráček.  V mužské časti to znamenalo tři skupiny po šesti a jednu po pěti hráčích a poměrně přísný postupový klíč – do horního pavouka postupovali vždy jen dva nejlepší ze skupiny. Nebylo moc o co stát při výběru skupiny. Ale v jedné se například sešli Luboš Dufek, Honza Daneš, Láďa Vávra a Martin Daneš – a i když podal Honza v bratrském souboji heroický výkon, tak Martinovi podlehl tím nejtěsnějším rozdílem v tiebreaku a na postup nedosáhl. Ve skupině B se předvedly nové tváře na okruhu BAT. Tomáš Tvaroh sice na postup dosáhl, ale překvapivě ho ve skupině přemohl Honza Prejžek – jeden z noviců. Skupinu C ovládl Jirka Kotáb i když všichni ostatní soupeři byli více než vyrovnanými soupeři. Jako druhý postupující  se prezentoval Pepa Pánek. Skupina D patřila Ondrovi Daňkovi a ze druhého místa postoupila tentokrát nejlepší žena mužské části turnaje Victoria Belyaeva.

V skupině o udržení, jak se vžil název pro nejspodnější pavouk mužské části měl nejlepší formu Matěj Mančík a obsadil sedmnáctou příčku. Naopak čokoládové umístění zůstalo Vláďovi Krausovi.

Do prostředního pavouka tentokrát zamířila celá řada velmi kvalitních hráčů. A stejně jako skupina o udržení, tak i druhý pavouk má svůj žargon. Jde v něm dostat se do finále B – souboj o deváté místo. Tentokrát to byl souboj s pikantním nádechem, protože jak to tak bývá na posledních BATech, pravidelně se potkávají Katka Králová s Lubošem Dufkem a Luboš opět zvítězil – mohl žehrat pouze na nepřízeň losu, když v turnaji dvakrát prohrál a to znamenalo až deváté místo.

Ve čtvrtfinále byly k vidění dva velké souboje – Martin Daneš versus Tomáš Tvaroh a Láďa Vávra versus Honza Prejžek. Oba dva duely vyhráli prvně jmenovaní. Poražení Honza a Tomáš si to nakonec rozdali v souboji o konečné páté místo. Duel dopadl stejně jako ve skupině vítězstvím pro Honzu Prejžka. V semifinále tentokrát překvapil Ondra Daněk Martina Daneše, který na Ondru na Apríla recept nenašel. Poměrně často dochází k soubojům Ládi Vávry a Jirky Kotába a kromě jedné výjimky letos pravidelně vítězí Láďa –  i tentokrát tomu nebylo jinak a Láďa postoupil do finále. V souboji poražených semifinalistů si pro bronz došel Martin Daneš. Ve finále Láďa Vávra zapnul na plné obrátky a Ondru Daňka porazil.

Pořadí:

 1. Láďa Vávra
 2. Ondra Daněk
 3. Martin Daneš
 4. Jirka Kotáb
 5. Honza Prejžek
 6. Tomáš Tvaroh
 7. Pepa Pánek
 8. Victoria Belyaeva
 9. Luboš Dufek
 10. Katka Králová
 11. Honza Fait
 12. Honza Daneš
 13. Vašek Kroulík
 14. Martin Šembera
 15. Pavel Růža
 16. Míra Beneš
 17. Matěj Mančík
 18. Terka Krupvá
 19. Tomáš Mucha
 20. Verča Kyzlíková
 21. Martin Sedlák
 22. Jirka Benda
 23. Vláďa Kraus

 

V ženské části soutěže startovala devítka dam. Postupový klíč byl přívětivý, protože z jedné skupiny postupovaly všechny a ze druhé pouze jedna hráčka nepostoupila. Ve skupině A byl k vidění  souboj stylů. Razantní tenisový styl Karolíny Štochlové slavil úspěch nad technickým badmintonovým stylem Simči Zavadilové.

Ve čtvrtfinále postupovaly převážně favoritky – ty které si zajistily lepší nasazení po bojích ve skupinách. To platilo až na jednu výjimku. Lenka Davidová (třetí z áčka) porazila Jíťu Lukášovou (druhou z béčka). Jíťa si zpravila náladu v zápasech o páté místo, kde všechny porazila. Lentilky za deváté místo brala Jana Nejedlá.

V další fázi pavouka o první místo se o finále utkaly dvojice Karolína Štochlová a Lenka Davidová a Simča Zavadilová a Mayda Kálalová. Protože oba duely vyhrály prvně jmenované (v souboji o bronz Mayda Lenku porazila), tak si obě finálové soupeřky mohly boj ze skupiny zopakovat. Simče se odveta za zápas ve skupině povedla –tentokrát slavil úspěch technický badmintonový styl a Simča tak svoji první účast na letošních BATech proměnila v triumf.

Pořadí

 1. Simča Zavadilová
 2. Karolína Štochlová
 3. Mayda Kálalová
 4. Lenka Davidová
 5. Jíťa Lukášová
 6. Simona Tománková
 7. Terka Veselá
 8. Ilona Nedvídková
 9. Jana Nejedlá

Nejlépe umístěným gratulujeme a an viděnou při dalším turnaji – v sobotu 14. dubna od 16 hodin se bude těšit Jirka Kotáb.


Copyright (C) 2000 - 2019 University of Economics in Prague