Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
SBOWL Liga – první turnaj i s mezinárodní účastí

Související stránky

První turnaj SBOWL Ligy na Radavě začal vskutku impozantně. Přesně kulatých padesát závodníků nastoupilo do úvodního kola prvního turnaje. Nutno podotknout, že se objevila celá řada nováčků a účastí nás potěšili i reprezentanti Německa a Maďarska.
Základní kolo:
V příjemné atmosféře se začalo o něco dříve vzhledem k vyšší předpokládané účasti. A nováčci se činili. Tak například Zdenda Filipčík nahrál 152 bodů v první hře, ale aby se dostal kdokoliv do finále, musí předvést dvě kvalitní hry a to se Zdendovi nepodařilo a dopadli tak i jiní včetně zahraničních účastníků. Naopak někteří tradiční finalisté na desetičlenné finále nedosáhli – Petr Weida, Robert Hájek a dokonce i obhájce stříbra Petr Pravlovský skončili před branami finále. Do finále doplnili celou řadu favoritů poměrně nezkušení borci SBOWL Ligy Michael Žabka, Péťa Kočer a Tomáš Holý. Handicap u něžného pohlaví jsme sice zvýšili na 8 bodů za hru, ale bohužel to nepřispělo k zvýšení žen mezi finalisty. Nejlepší ženou se po vítězném rozstřelu nad Annou Kaufmann zvítězila Kamča Jeřábková.

Finále:
Finále dopadlo tak jak dopadlo a do jisté míry i tak jak mělo. Okolo 130 bodů se seřadilo několik závodníků od osmého do pátého místa a uvidíme, jak je to v budoucnu bude mrzet. Nepopulární bramborovou medaili, ale jako velký úspěch to může brát Péťa Kočer. V rozstřelu o stříbrnou medaili vyhrál Ondra Šváb nad Tomášem Holým, ale nejlepší byl v prvním turnaji Láďa Vávra. Už v základním kole předvedl největší nához dne 201 bodů v jedné hře a ve finále nic neslevil ze svého výkonu a finálovým náhozem 172 jasně zvítězil a ujal se vedení v žebříčku – jak sám řekl, obhájit to na dalším turnaji, bude složitější…

Foto vítězů by Hadrabič – díky

Na Radavě v sobotu 16. října na viděnou…