Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
SBOWL Liga 1: Zkušenosti zvítězily…

Související stránky

Páteční večer na Radavě patřil po dlouhé době SBOWL lize. Soutěži v bowlingu pro studenty, učitele a příznivce VŠE v Praze. Tentokrát účastníci mohli důstojně bojovat o všechny medaile, jelikož dva hlavní favorité Miloš Novák a Petr Pravlovský shodně absentovali… Dlouho nebylo jasné kolik nás bude, protože někteří účastníci se registrovali na poslední chvíli – někteří se dokonce neregistrovali, ale jak už to tak bývá, tak se pro ně našlo místečko. Nakonec se sešlo 37 nadšenců včetně řady nováčků, kteří se utkali o finálovou devítku.  

Nutno podotknout, že finále bylo tentokrát hodně vysoko. Hlavně ve chvíli, kdy mělo odházeno 14 hráčů, a osmý hráč měl v tu chvíli 251 bodů. Nejlépe si nakonec v základním kole vedl Tomáš Tvaroh, který dal ve dvou hrách 345 bodů. Výkonem nad tři sta se blýskli i další – Lukáš Svoboda 329, Martin Beránek 327, Michal Vích 306 a Dan Morávek 304. Zajímavé byly i body okolo postupové hranice – Ondra Šváb 278 = postup, Honza Skružný 277 = postup, Zuzka Zavadilová (tentokrát nejlepší žena turnaje) 276 = nepostup o jeden bod. Za očekáváním zůstal trochu Kuba Bernat, když skončil až 16…

Ve finále hraném na jednu hru se rozhodovalo o rozdělení medailí. Ve finále se některým nedařilo, někteří dokonce zklamali, ale na bronz tentokrát dosáhl, stejně jako Šárka Záhrobská ve slalomu ten večer, Ondra Šváb za 151 bodů. 153 bodů Martina Beránka = stříbrná medaile. Finále však pro sebe rozhodl účastník, který se sice neúčastní SBOWL Ligy tak pravidelně, ale zato byl u jejího zrodu. Raději nebudu publikovat ročník narození, ale můžeme rozhodně tvrdit, že už je to zkušený borec – Michal Baroch – 169 bodů a první triumf v SBOWL Lize. Gratulujeme!!!

V pátek 12.března zase na viděnou…