Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Sedmý ročník BAT vyhráli Vávra a Kálalová

Související stránky

V posledním turnaji BAt s podtitulem turnaj mistrů nebyla účast největší, ale byla vskutku mistrovská. Kromě Martina Daneše nechyběl snad jediný favorit, který pravidelně chodí na BAT.

 

Ženy

Žen se turnaje mistrů zúčastnilo pět. Orptoti románu Alexandra Dumase mladšího nestály jako pět mušketýrů po svém boku, ale bojovali proti sobě o dvojnásobné body do žebříčku BAT. Hrálo se dvoukolově, aby si všechny účastnice vydatně zahrály. Na velkou čokoládu dosáhla Kamča Jeřábková. Až čtvrtá skončila Mayda Kálalová. Mayda těsně, ale přece, udržela v žebříčku BAT celkové první místo.  Bronz v turnaji získala Lenka Davidová. O první místo byl k vidění duel sester Vránových. Péťa potvrdila, že měla v závěru sezony o něco lepší formu než sestra Lenka. Zatímco Péťa byla lepší v turnaji mistrů, tak Lenka skončila lépe v celkově druhá v žebříčku BAT, což bylo o jedno místečko lepší než Péťa.

Pořadí BAT Turnaje Mistrů:

 1. Péťa Vránová
 2. Lenka Vránová
 3. Mayda Kálalová
 4. Lenka Davidová
 5. Kamča Jeřábková

 

Pořadí série BAT:

 1. Mayda Kálalová – 153 bodů
 2. Lenka Vránová – 148 bodů
 3. Péťa Vránová – 131 bodů

Další pořadí je zde.

 

Muži

V mužské části turnaje se prezentovala tentokrát jen jedna žena – Verča Kyzlíková a protože konkurence byla více než kvalitní, tak Verča obsadila čokoládové dvanácté místo. Z obou skupin postupovali čtyři nejlepší, což se zdálo jako měkký klíč, ale při obsazenosti skupin šlo do tuhého už od začátku. Pověstný černý Petr v podobě nepostupu do vyřazovacích bojů skončil v rukou Jirky Kotába a nakonec devátého Míry Škody.

Ve čtvrtfinále, které i na hokejovém šampionátu rozhoduje, zda se turnaj bude hodnotit úspěšně potvrdil formu ze skupiny Ondra Daněk, když si poradil s Lubošem Dufkem, který je živoucím důkazem, že příkladným tréninkem se lze propracovat o několik úrovní výše. Pepu Pánka vyřadil ztracený syn Lukáš Hruška, když si po úvodních turnajích série dopřál odpočinek od turnajů, potrénoval a po dlouhé době startoval na BAT. V souboji dvou vysoce postavených na žebříčku Láďa Vávra přehrál Tomáše Tvaroha, ten nakonec díky pravidelně kvalitním výkonům obsadil bronzovou příčku v celé sérii. Karol Čurila se sice pomalu rozjížděl v turnaji, ale nakonec si vyšlápl na vítěze druhé skupiny Martina Macháčka a překvapivě postoupil do semifinále, kde na něj čekal Láďa Vávra. Láďa Vávra Karola porazila a protože ve druhém semifinále jeho konkurent v žebříčku Ondra Daněk proti Lukášovi Hruškovi neuspěl, bylo jasné, že celkové pořadí ovládne právě Láďa Vávra a druhý bude Ondra Daněk. V boji o bronz si velmi cennou medaili z BAT Turnaje Mistrů připsal Karol Čurila. Ve finále Lukáš Hruška ukázal větší hlad po vítězství a zaslouženě se stal šampioném BAT Turnaje Mistrů.

Pořadí BAT Turnaje Mistrů:

 1. Lukáš Hruška
 2. Láďa Vávra
 3. Karol Čurila
 4. Ondra Daněk
 5. Martin Macháček
 6. Pepa Pánek
 7. Tomáš Tvaroh
 8. Luboš Dufek
 9. Míra Škoda
 10. Jirka Kotáb
 11. Vašek Kroulík
 12. Verča Kyzlíková

 

Pořadí série BAT:

 1. Láďa Vávra – 168 bodů
 2. Ondra Daněk – 154 bodů
 3. Tomáš Tvaroh – 135 bodů

Další pořadí žebříčku je zde.

 

 

Nejlépe umístěným v turnaji a v sérii gratuluji. Všem, co chodili pravidelně soupeřit a nebo si  jen „jednorázově“ zahrát badminton na BAT v 7. ročníku děkuji a věřím, že se budeme potkávat i na jiných akcích popřípadě snad v 8. ročníku BAT…

 

Jirka Kotáb