Třetí turnaj ve znamení TT

Třetí turnaj singlů BAT přilákal v neděli 7. dubna  dvaatřicet závodníků – o něco méně než sobotní půlmaraton. V mužské kategorii startovalo čtrnáct mužů a dvě ženy. V Ženách startovalo šest dívek a v BALATONu bylo jedenáct soutěžících.

 

Ženy

Tentokrát byla otevřena samostatná kategorie ženy, kde sice startovalo původně šest žen, nicméně soutěž dokončila jen pětka dívek. Dominice Šablatúrové přejeme co nejdříve návrat na kurty po zranění nohy. V této kategorii nebyla nouze o napínavé souboje a i výsledky. Páté a čokoládové místo tentokrát obsadila Ráďa Aksamitová. Lenka po dlouhé době porazila sestru Patru Vránovou, ale nakonec sama skončila na „bramborové“ příčce. Třetí místo vybojovala Kája Štochlová, která spíše svými starty šetří. Ve finále suverénku sezonu Danu Kubecovou vyzvala Petra Vránová. Dana předchozí výhry obhájila, ale Petra měla z druhé příčky zaslouženě velkou radost.

Pořadí:

 1. Dana Kubecová
 2. Petra Vránová
 3. Kája Štochlová
 4. Lenka Vránová
 5. Ráďa Aksamitová

BALATON

V kategorii našich nových nadějí startovala celá řada nováčků na túře. Někteří, kteří startovali po několikáté na BAT, tak prokázali velký pokrok – čtvrtou příčku obsadil Vlasta Vondra. Třetí místo vybojoval Roman Repiščák. Stříbro v premiéře na BAT obsadil Michal Habada a nejlepší byl Vlasta Trnka, který už má s kategorií BALATON namále a brzy půjde do Mužů :-).

Muži

Šestnáct závodníků včetně dvou dívek bylo rozděleno do tří skupin.  Vyšperkovaná byla především skupina B, ze které např. nepostoupil Karol Čurila (na omluvu mu slouží jeho horší zdravotní stav), ale bojoval a nakonec vyhrál spodního pavouka. Základní skupinu B vyhrál Tomáš Tvaroh. V áčku si vedl nejlépe Luboš Dufek a ve skupině C si soupeře podmanil Míra Škoda. Druhý z céčka Runar Hauffen ve čtvrtfinále přehrál Luboše Dufka. Dva zbývající vítězové si postup do semifinále pohlídali a čtvrtý do party je doplnil Honza Prejzek. Honza si poradil v semifinále s unaveným Mírou Škodou. Ten v sobě našel morální síly a nakonec získal bronz. Ve finále se opakoval duel ze skupiny B Honza Prejzek vs. Tomáš Tvaroh. Stejně jako ve skupině byl tento zápas ve znamení TT. Na rozdíl od zápasu ve skupině rozhodoval tiebreak, který tím nejtěsnějším ovládl Tomáš Tvaroh.

Pořadí:

 1. Tomáš Tvaroh
 2. Honza Prejzek
 3. Míra Škoda
 4. Runar Hauffen
 5. Jirka Kotáb
 6. Luboš Dufek
 7. Matěj Mančík
 8. Kuba Čermák
 9. Karol Čurila
 10. Alexandr Židkov
 11. Pavel Kopecký
 12. Terka Krupová
 13. Tomáš Mucha
 14. Michal Kučera
 15. Ondra Šváb
 16. Katka Píšová

Nejlepším gratulujeme a příští badmintonové podniky budou ve znamení: „My vám ty medaile přivezeme“ . V této sezoně nás čekají ještě dva turnaje – příští týden v sobotu 13.dubna od 14 hodin BAT Speciál –  losovaná čtyřhra a v sobotu 20.dubna závěrečný turnaj letošního ročníku BAT – turnaj mistrů. Na viděnou se těší Jirka Kotáb…


Copyright (C) 2000 - 2019 University of Economics in Prague