Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Výsledek a komentář poháru Rektora VŠE 2009

Související stránky

Pohár rektora VŠE 2009 – čtvrtý ročník

Od úterka 21.4. do čtvrtka 23.4. proběhl na nově zrekonstruovaném hřišti v areálu kolejí na Jarově tradiční turnaj v malém fotbale o pohár rektora Vysoké školy ekonomické. Celou akci podpořili rozliční partneři: FIMEX s.r.o., Bowling club RADAVA, Česká spořitelna jako generální partner VŠE, Centrální Kolejní rada při VŠE a v neposlední řadě Centrum tělesné výchovy a sportu (CTVS) na VŠE. Turnaje se zúčastnilo 20 týmu (přes 160 aktivně hrajících fotbalistů), které se podle tradičního systému rozdělily do 4 skupin, ze kterých vždy dva nejlepší postupovali do čtvrtečního finálového dne.

Středa – základní skupiny A+B
Ve středu dopoledne začal turnaj pěkně z ostra. Favority skupiny byly celky Tralalalala (loňský obhájce) a CopaDombeLingoDelMundo (aktuálně vedoucí celek 1.Jarov Ligy) nicméně ani jeden se do vyřazovacích bojů nedostal… Dále postoupili celky VaO Albion a Kamarádi.
Odpolední skupina zdaleka takovou kvalitu neměla, ale přesto týmy El Niňos a U12 musely prokázat kvalitu, aby postoupily.

Skupina A:
1. VaO Albion
2. „Kamarádi“
3. CopaDombeLingoDelMundo
4. Tralalalala
5. FC SNOWCATS

Skupina B:
1. El Niňos
2. U 12
3. Shaolin mex
4. Pouliční směska
5. Shaolin soccer

Čtvrtek – základní skupiny C+D
V dopolední skupině C se sešla slušná konkurence. Mezi favority patřily celky Mixture, Piťova parta a Speciál Braník. Roli favorita splnili pouze Mixture a z druhého místa je doplnil celek The Pub.
Odpolední skupina byla asi nejvyrovnanější a protože se na poslední chvíli odhlásil celek FC Válcovny Plechu Malá strana, tak tým Tralalalala dostal druhou šanci. Tu nakonec využil a postoupil z prvního místa. Jako druhý postupující tým je doplnil FC Yahman (dvojnásobný vítěz turnaje), za branami postupu zůstala Nastupující Generace.

Skupina C:
1. Mixture
2. The Pub
3. Coco Molidos
4. Speciál Bráník
5. Piťova Parta

Skupina D:
1. Tralalalala
2. FC Yahman
3. Nastupující generace
4. Zpátky na vrcholu
5. Rafani

Čtvrtek – velké finále
Ve čtvrtek byl na pořadu finálový den – čtvrtfinálový dvojzápas, semifinále, finále a další boje o umístění.
Každý zápas měl kvalitu a náboj z dvojzápasu VaO Albion – The Pub postoupil Jasně VaO Albion. I zápasy mezi FC Yahman a El Niňos byly celkem jednoznačné ve prospěch FC Yahman, jednak Yahmani postavili kvalitní tým a za druhé El Niňos měli velmi úzký kádr a na to doplatili, protože jim očividně došly síly. Nejzajímavější čtvrtfinále proběhlo mezi Mixture a „Kamarády“ – po remíze v úvodním zápase Mixture jasně přehrávali soupeře v prvním poločase druhého zápasu, ale vyložené šance neproměnili a přišel trest – Kamarádi vstřelili gól a vedení už si nenechali vzít. Čtvrtfinále mezi Tralalalala a U12 bylo nejvyhecovanější – v prvním zápase došlo k menší výměně názorů. Do druhého poločasu byl nasazen i druhý rozhodčí, ale ani to potyčce to nezabránilo – výsledkem bylo oslabení týmu U12 a Tralalalala si již postup nenechaly uniknout.
V semifinále hrál FC Yahman vyrovnaný zápas s celkem VaO Albion. Přihlížející diváci museli ocenit výkony obou týmů a především Tomáš Kasman předváděl úžasný výkon. Nakonec se štěstí od Yahmanů odklonilo, když minutu před koncem nádherným gólem hlavou rozhodl Honza Vančura – svůj tým poslal do finále.
Ve druhém semifinále bylo vidět, že celku Tralalalala dochází síly a tak postoupili „Kamarádi“.
V souboji o třetí místo se Tomáš Kasman z FC Yahman prostřílel k ceně nejlepšího střelce, když vstřelil 9. a 10. gól a svému týmu zařídil bronz.
Finále bylo opět velmi vyhecované. V rozhodujících chvílích, kdy „Kamarádi“ měli převahu podržel tým VaO Albion nejlepší brankář turnaje Lukáš Hloušek. Stav byl až do konce utkání vyrovnaný. Dvě minuty před koncem základní hrací doby zavelel jako správný kapitán Honza Vančura a utkání rozhodl pro VaO Albion a i díky tomu získal cenu pro nejlepšího hráče turnaje.

Výsledek finále:
VaO Albion – „Kamarádi“ 2 – 1

Celkové pořadí:
1. VaO Albion
2. „Kamarádi“
3. FC Yahman

Nejlepší brankář:
Lukáš Hloušek z VaO Albion

Nejlepší střelec:
Tomáš Kasman z FC Yahman 10 gólů

Nejlepší hráč:
Honza Vančura z VaO Albion

Co dodat závěrem. Turnaj napsal svůj čtvrtý díl – od prvního ročníku se sportovní úroveň turnaje zvyšuje a letos tomu nebylo jinak. Již tradičně hlavní organizátoři Honza Ropický a Jirka Kotáb nepodcenili ani část gastronomickou a pro účastníky připravili občerstvení, které řada týmů hojně využívala. Velký dík patří i rozhodčím, především Filipovi Hlaváčovi, který pískal finálový den a poradil si tím velmi dobře. Nashledanou v roce 2010 u pátého ročníku…

1. místo – Vao Albion

img_4289

2. místo – „Kamarádi“

2misto

3. místo – FC Yahman

img_4293