Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Výsledky a komentář k SBOWL lize 6.5.

Související stránky

SBOWL Liga 5.díl

Netradičně ve středu večer 6.května se odehrál předposlední díl Studentské bowlingové ligy na Radavě. Tentokrát se sešla velmi silná konkurence – celkem soutěžilo 31 hráčů. Obsazenost Radavy neumožnila hru na 3 hry, a tak se základní kolo skládalo pouze z her dvou. Nasazení na krajní dráhu číslo 1 u zdi „odnesli“ favorité Anča Vyšínová nebo Michal Petr, kteří se do finále nedostali. Nezadařilo se ani Honzovi Skružnému, který byl ve svých minulých účastech vždy ve finále. O tři kuželky nevyšel postup Tomášovi Tvarohovi. Dlouho živil naději na postup Honza Fábry, když už ho přehodil 8. hráč, tak vypadalo, že vše je ztracené, ale Miloš Novák, který bezpečně postoupil bohužel musel odejít, tak se otevřela cesta do finále Honzovi.
Do finále tak postoupilo osm nejlepších včetně lídrů žebříčků Dana Morávka a Jirky Kotába, minulého šampiona Petra Pravlovského, a dalších favoritů Petra Weidy a Ondry Švába. V základním kole byl nejlepší vynikající bowlingový hráč, ale přesto nováček na túře – Tomáš Hasil. Tentokrát pány doplnila ve finále jediná dáma – Vanda Binderová.
I tentokrát finále nebylo jednoznačné. Impozantně začal Tomáš Hasil a Honza Fábry, kteří měli hry rozjeté na 180 bodů… Kolem svých průměrů házeli Vanda Binderová, Jirka Kotáb a Dan Morávek… Naopak velké trápení čekalo ve finále na Petra Pravlovského, Ondru Švába a Petra Weidu, kterým teda rozhodně štěstěna nepřála, ale i takový dokáže být bowling… Tomáš i Honza si ve druhé části vybrali slabší chvilku a nakonec to dopadlo tak, že třetí skončil Dan Morávek. A na prvním a druhém místě se 151 body byli Tomáš Hasil a Vanda Binderová. Následoval tak rozstřel – oba se rozběhli – Tomáš skóre 5 – Vanda skóre 7, což znamenalo vítězství v pátém díle studentské bowlingové ligy.

Fotka vítězů

img_4342

Výsledky:

v5

V celkovém žebříčku mají výrazný náskok dvojice Dan Morávek a Jirka Kotáb, ale počítá se jen 5 nejlepších výsledků, takže ti co mají 100 bodů mají stále reálnou šanci na vítězství či umístění na stupních vítězů…

Rozhodnutí v SBOWL lize přijde v pátek 29.května od 19 hodin, kdy proběhne závěrečná párty organizace Sport.VSE.cz, bude vyhlášení Badminton Amateur Tour a budou se promítat fotky ze všech akcí…
Přihlašovat na turnaj se můžete e-mailem na: sport.vse@seznam.cz