Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Výsledky a komentář k tenisovému turnaji Třebešínský talíř – 8.5.

Související stránky

Výsledky Třebešínského talíře květen 2009

V pátek 8.května proběhl od rána do odpoledních hodin první tenisový turnaj organizace Sport.VSE.cz na kurtech Vysoké školy ekonomické na Třebešíně. Tím bychom chtěli poděkovat Centru pro tělesnou výchovu a sport (CTVS) za vynikající podmínky a ceny do turnaje, které nám poskytlo. Turnaj byl pojmenován po místě turnaje a cenách, které vítězové obdrželi – tedy Třebešínský talíř.
Je jen škoda, že účast byla velmi nízká, protože podmínky na tenis byly opravdu ideální. Měli jsme k dispozici čtyři velmi dobře připravené tenisové kurty. Bylo nádherné slunečné počasí a na soutěžící čekaly vyrovnané tenisové souboje.

talir

Dvouhra muži:
Mužské dvouhry se účastnilo pět mužů a ti sehráli celkem čtyři sety systémem každý s každým. Velmi vyrovnané souboje byly o cenné kovy. Zápas Jirky Kotába s Hoznou Fábrym skončil 5-7 ve prospěch Honzy (asi i díky jeho vynikajícím volejům) a protože Jirka podlehl i ve svém druhém zápase s Davidem Blížilem 6-7 (tie-break 6-8), tak mohl bojovat maximálně o bronz. Rozhodující zápas mezi Davidem Blížilem a Honzou Fábrym byl sice zpočátku poměrně vyrovnaný, ale David dokázal gamy dotáhnout do konce a ujal se vedení 5-0. Nicméně poté přišla změna a začalo se dařit více Honzovi. Dotáhl na 5-5. Nakonec o osudu zápasu i turnaje rozhodl tie-break, ve kterém byl lepší David a zaslouženě získal Třebešínský talíř.
David Blížil – 1.místo

david

Honza Fábry – 2. místo

honza

Jirka Kotáb – 3.místo

jirka

Výsledky:
1. David Blížil
2. Honza Fábry
3. Jirka Kotáb

4. Ondra Šváb
5. Martin Hutňan

Dvouhra ženy:
V dámské dvouhře se sice tolik nebojovalo o první místo, protože všechny porazila Dana Parkanová a získala první cenný kov, ale velmi dramatická situace byla na 2. až 4. místě, kde musely rozhodovat poměry gamů získané ve vzájemných zápasech. Nejlepší skóre měla Alena Chylíková, druhá v této skupině byla Kačka Rokosová a pomyslná „bramborová medaile zůstala pro Kristýnu Pivnou.

Dana Parkanová – 1.místo

dana

Alena Chylíková – 2.místo

alena

Kačka Rokosová – 3.místo

kacka

Výsledky:
1. Dana Parkanová
2. Alena Chylíková
3. Kačka Rokosová

4. Kristýna Pivná
5. Vanda Binderová

Smíšená čtyřhra:
Smíšené čtyřhry se účastnili 4 páry. Hrálo se rovněž systémem každý s každým, takže na každý pár čekaly tři zápasy. Někteří hráči v tenise bývají označováni za deblové specialisty. Toto označení by přesně padlo na Vandu Binderovou. Její voleje na síti ničily všechny soupeře. Už v prvním zápase se střetly favorizované páry Vanda+Jirka a Alena+Honza, protože toto utkání zvládli lépe prvně jmenovaní a v dalších zápasech už nezaváhali, tak získali triumf ve smíšené čtyřhře právě oni. Druzí skončili Honza a Alena a v souboji o bronz byli lepší Martin a Dana než Ondra a Kačka, když Martin především Martin zaznamenal výborné zlepšení oproti dvouhrám.

Vanda + Jirka – 1.místo

vandajirka

Alena + Honza – 2.místo

alenahonza

Dana + Martin – 3.místo

danamartin

Výsledky:
1. Vanda Binderová + Jirka Kotáb
2. Alena Chylíková + Honza Fábry
3. Dana Parkanová + Martin Hutňan

4. Kačka Rokosová + Ondra Šváb
Závěrem lze dodat, že všichni účastnící si akci užili a skvěle se bavili a shodli se –že, kdo v pátek nedorazil, tak prohloupil…

vsichni

A jak to vypadá s tenisovým turnajem Třebešínský talíř v budoucnu? Byl bych rád kdyby se povedl uspořádat další turnaj a předběžně to vidím na 28.září. Je pravděpodobné, že mezitím proběhnou nějaké jiné (neoficiální) tenisové turnaje…