Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Výsledky a komentář z BAT z 13.března

Související stránky

V pátek třináctého března se od třinácti hodin odehrál třetí díl série Badminton Amateur Tour. Organizátoři z týmu SPORT.VSE.CZ mohli být spokojení, protože opět přišla rekordní účast. Dámské části se zúčastnilo jedenáct účastnic a do mužské části se přihlásilo rekordních devatenáct mužů.

Muži:
Muži hráli systémem, kdy se ze základní skupiny postupovalo přímo do bojů o umístění – každý zápas byl tedy velmi důležitý. Čtyři nejlepší podle žebříčku – Jirka Kotáb, Láďa Vávra, Zdenda Kraft a Víťa Hurník byli nasazeni do čela základních skupin.

Základní skupiny:
Ve skupině A si pozici favorita pohlídal Jirka Kotáb, když své soupeře přehrál. Druhý skončil dobře technicky hrající Pavel Kopecký, třetí byl bronzový z minula Tomáš Mucha a čtvrté místo obsadil nováček Kuba Stupka.
Skupina B se vyvíjela podle papírových předpokladů, ale minulý finalista Láďa Vávra podlehl v rozhodujícím zápase Markovi Mádrovi a skončil za ním druhém místě. Třetí ve skupině byl Michal Strapko, čtvrtý Dan Morávek a pátý byl Kuba Němeček.
Skupina C začala zápasem Zdendy Krafta a Petra Weidy a nakonec se ukázalo, že to byl právě tento zápas, který rozhodl ve prospěch Petra o prvním místě ve skupině. Třetí byl Kuba Svatoš, čtvrtý Standa Kubiczek a pátý Ondra Černý.
Ze skupiny D postoupil z prvního místa Tomáš Tvaroh, který nebyl na druhém turnaji a tím ztratil pozici nasazeného hráče, druhý byl Luděk Šípek, o třetím až pátém místě rozhodoval poměr setů a tak třetí byl Martin Hutňan, čtvrtý Ondra Šváb a pátý Víťa Hurník.

Boje o umístění:
V souboji „poražených“ ze skupin si nejlépe vedl Víťa Hurník a získal pro sebe 17. místo.
V soubojích o 13.místo si alespoň trošku napravil reputaci Ondra Šváb. Poslední zápas se dočkal výhry také Kuba Stupka. Tomáš Mucha po nepovedených zápasech ve skupině potvrdil svojí kvalitu až v souboji o 9. místo a získal ho tak pro sebe. V „malém finále“ tedy souboji o páté místo udolal Láďa Vávra Pavla Kopeckého v koncovce třetího setu.
Semifinále k sobě svedlo dvojice Jirku Kotába s Tomášem Tvarohem a Petra Weidu s překvapením turnaje Markem Mádrem. V prvním semifinále mezi Jirkou a Tomášem došlo pro někoho možná k překvapení, ale naprosto zaslouženě prošel do finále Tomáš Tvaroh, když Jirka na něj nenašel žádnou účinnou zbraň a naopak Tomáš předváděl velmi pěkné technické údery. Ve druhém semifinále porazil Petr Weida Marka Mádra a stal se druhým finalistou. V souboji o třetí místo, který došel až do vyrovnané koncovky třetího setu získal bronz nakonec Jirka. Ve finále hraném do 21 bodů potvrdil svoji kvalitu Tomáš Tvaroh, porazil Petra Weidu 2-0 na sety a zaslouženě triumfoval na třetím turnaji BAT.

Celkové pořadí:
1. Tomáš Tvaroh
2. Petr Weida
3. Jirka Kotáb

4. Marek Mádr
5. Láďa Vávra
6. Pavel Kopecký
7. Luděk Šípek
8. Zdenda Kraft
9. Tomáš Mucha
10. Michal Strapko
11. Martin Hutňan
12. Kuba Svatoš
13. Ondra Šváb
14. Dan Morávek
15. Kuba Stupka
16. Standa Kubiczek
17. Víťa Hurník
18. Kuba Němeček
19. Ondra Černý

Ženy:
Zatím co účast v mužské části soutěže kolísá v každé kole, účast dívek se pohybuje stabilně kolem 10, což se potvrdilo i tentokrát: 11 aktivně hrajících hráček.
Skupina A – pořadí
1. Ivča
2. Kačka
3. Tereza
4. Kamča
5. Verča

V pozici jedničky hrající Ivča jasně dominovala celé skupině a postoupila z prvního místa. Neméně dobře si počínala Kačka, která zvládla s výjimkou Ivči porazit všechny soupeřky a jako druhá ve skupině postoupila do dalších bojů. Ze třetí pozice postoupila Terka, ze čtvrté pozice Kamča.
Skupina B – pořadí
1. Janča
2. Eva
3. Dana
4. Péťa
5. Vanda
6. Michala
V této skupině nebylo rozhodnuto až do posledního zápasu, kdy proti sobě nastoupily doposud neporažené Janča a Eva. Po ztrhujíci bitvě uhájila post jedničky Jana. Ovšem ani boje o další postupová místa nebyla jasná. Na 3-5 místě se shodně umístily Vanda, Petra a Dana a o jejich pořadí musel rozhodnout miniturnaj „každá s každou“ na jeden set. Jak to dopadlo, prozrazuje tabulka výše.
Za poznámku stojí ještě Vanda, která sehrála s Petrou životní set, kdy při stavu 9:3 už bylo téměř o vítězce rozhodnuto, ale protože (jak se říká) ve sportu je možné vše, Petra nakonec vyhrála 9:11. Vandi, Vandi…. .

Čtvrtfinálové klání svedlo dohromady tyto dvojice: Ivča (1A)- Péťa (4B), Janča (1B) -Kamča (4B), Kačka (2A) – Dana (3B), Eva (2B)- Terka (3A).
Semifinále si posléze vybojovaly: Ivča, která nastoupila proti Evě a Janča, která se postavila Daně. Podle papírového očekávání postoupily do finále Janča a Ivča (ta ovšem k vítězství nad Evou potřebovala tři sety a do poslední chvíle nebylo nic jasné).
Boj o bronz dovedla do vítězného konce celkem zaslouženě Eva, ale Danu musíme z pozice organizátorů pochválit, protože 4. místo v tak nabitém turnaji a po tak dlouhé době, co se na BAT neukázala, je více než dobré.
A konečně finálový zápas: Ivča po prvním prohraném setu prohlásila, že „to bude rychlé“. Tak rychlé to zas nebylo, ale přece jen Janče ke zlatu stačily pouze 2 sety a opět se vrátila na ženský BAT trůn. Takže Jani, gratulujeme !

Celkové pořadí:
1. Janča
2. Ivča
3. Eva

4. Dana
5. Terka
6. Kamča
7. Kačka S.
8. Péťa M.
9. Vanda
10. Michaela
11. Verča

Aktuální žebříčky naleznete v příslušné sekci. Vítězům gratulujeme, a na všechny se těšíme na dalších akcích. Příští pátek (20. března) se koná na Hamru v Braníku od 13 do 16 hodin už čtvrtý díl série BAT – naposledy v pátek. Zároveň bych Vás chtěl pozvat na bowlingovou SBOWL ligu, která následuje svým druhým dílem na Radavě od 19 do 23 hodin. Hlásit se můžete tradičně na mailu sport.vse@seznam.cz
Tým SPORT.VSE.CZ