Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Výsledky a komentář z BAT 19.4.

Související stránky

V neděli 19.dubna se na Hamru v Braníku odehrál šestý díl soutěže BAT. Dlouhá pauza mezi turnaji a asi hlavně pěkné počasí zapříčinily, že byla tentokrát účast slabší… Turnaje se účastnilo 10 mužů a 7 dam.

Ženy:

V sedmičlenné skupině, kde sehrály dámy zápasy každá s každou se velké překvapení neudálo. Ze špičky žebříčku byla na turnaji pouze Míša Vařechová a ta s velkým přehledem získala první místo a má tak unikátní bilanci 3 účastí a z toho 2 zlaté a 1 stříbrná medaile. Souboj o další místa byl poměrně vyrovnaný, ale nakonec ho získala pro sebe Zuzka Faltysová – minule třetí, takže také zatím nezná nic jiného než sbírat cenné kovy. Třetí byla Dana Parkanová. V souboji nováčků i když Edita Marečková už premiéru zažila na minulém turnaji vyhrála ve třísetové bitvě Klára Klimentová.

Celkové pořadí:
1. Míša Vařechová
2. Zuzka Faltysová
3. Dana Parkanová

4. Vanda Binderová
5. Kamča Jeřábková
6. Klára Klimentová
7. Edita Marečková

Muži:

V mužské části turnaje se účastníci rozdělili do 2 skupin podle průměru získaných bodů na turnaj.
Ve skupině A si pozici nasazené jedničky pohlídal Tomáš Tvaroh. V klíčovém zápase o druhé postupové místo porazil Petr Gemroth Kubu Hofírka (3. ve skupině) a získal tak druhé postupové místo. O čtvrtém místě se rozhodlo v souboji Ondrů, kdy Šváb přehrál Váňu.
Ze skupiny B postoupili do semifinále Jirka Kotáb a Petr Weida, který Jirku ve vzájemném zápase porazil 2-1. O třetím až pátém místě ve skupině rozhodoval poměr setů – 3. skončil Láďa Kručko, 4. Kuba Pivoluska a nešťastné 5.místo obsadil Martin Hutňan.
V souboji o deváté místo obstál lépe Martin Hutňan a porazil Ondru Váňu. V souboji o páté až osmé místo měl nejvíce sil Kuba Hofírek.
Semifinále a zápas o umístění se hrál na 2 sety do 21 bodů. Všechny zápasy byly nesmírně vyrovnané a napínavé a končily vždy poměrem 2-1. V semifinále mezi Jirkou a Tomášem rozhodlo špatné proměňování smečí Jirky ve třetím setu a Tomáš postoupil do finále. Ve druhém semifinále Petr Gemroth nestačil ve třetím setu na Petra Weidu. V zápase o třetí místo rozhodla lepší fyzická kondice a vůle zvítězit – Petr G. porazil Jirku. A ve finále, kdy to bylo také hodně o tom, kdo lépe zvládne únavu, tak zvítězil Tomáš Tvaroh a připsal si druhý triumf.

Celkové pořadí:

1. Tomáš Tvaroh

2. Petr Weida

3. Petr Gemroth

4. Jirka Kotáb

5. Kuba Hofírek

6. Láďa Kručko

7. Ondra Šváb

8. Kuba Pivoluska

9. Martin Hutňan

10. Ondra Váňa
Po turnaji jsme využili pěkné počasí i my a na chvilku jsme zůstali na příjemné zahrádce místní vynikající restaurace…

img_4129
V celkovém žebříčku se začíná se přitvrzovat v souboji o postup do turnaje mistrů tedy o nejlepší šestnáctku. Do žebříčku se bude počítat 7 nejlepších výsledků. A vítězem Badminton Amateur Tour se stane, ten kdo bude mít nejvíce bodů po turnaji mistrů ve kterém se hraje o trojnásobné body oproti klasickému turnaji.

Další termín je už tuto neděli 26.dubna od 16 do 19 hodin na Hamru v Braníku, takže se můžete přihlašovat přes e-mail: sport.vse@seznam.cz