Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Výsledky a komentář z BAT 26.4.

Související stránky

BAT – 7. turnaj 26.dubna 2009

V neděli 26.dubna se odehrál na Hamru v Braníku vskutku zvláštní turnaj BAT. Tak zaprvé na turnaj se přihlásilo jen 5 dam do ženské části turnaji, tak byl organizátor nucený spojit turnaj do jednoho. Celkem tedy soutěžilo 18 účastníků v turnaji. Účastníci byli nalosováni do čtyř základních skupin, ze kterého všichni postupovali, ale jen dva nejlepší už mohli získat celkové prvenství.
Základní skupiny:
Ve skupině A si jen tak tak poradil nasazená jednička Petr Weida s Ondrou Švábem, který postoupil z druhého místa. V dámském souboji porazila nováček Kristýna Fricková Kačku Svítilovou.
Skupina B dopadla dobře pro Petra Gemrotha, když porazil Zdendu Krafta 2-1 a oba tak postoupili do čtvrtfinále.
Ve skupině C porazil Kuba Hofírek Jirku Kotába, který se tak strachoval o postup, ale nakonec to vyšlo ze druhého místa.
A skupina D dopadla dobře pro Láďu Vávru a nakonec druhého Luďka Šípka.

V souboji o celkové 17.místo uspěla Terka Grigarová nad Kačkou Svítilovou. V pavouku o 9. místo byl nejlepší Láďa Kručko. V souboji o 11.místo a zároveň malém dámském finále si to rozdali Janča Willová a Lucka Tvrzníková, které utkání zvládla lépe a vyhrála.

Čtvrtfinálové souboje dopadly až hodně překvapivě – Petr Weida podlehl Luďkovi Šípkovi 0-2, Jediný vítěz skupiny, který prošel dál ze čtvrtfinále byl Kuba Hofírek, když porazil Zdendu Karfta. I Jirkovi Kotábovi se povedl obrat proti Petrovi Gemrothovi, kterému vůbec nevyšel třetí set. jako poslední do semifinále prošel Ondra Šváb na úkor Láďi Vávry.

V souboji o 5.místo se nejlépe dařilo Petrovi Gemrothovi, když porazil Zdendu Krafta.

Semifinálové souboje začal zápas Jirky Kotába a Ondry Švába. Oba soupeři se dobře znají a Jirka v prvním setu jasně vyhrál 21-11. Ve druhém se Ondrovi nepovedla koncovka a bylo po zápase. Mnohem vyrovnanější bylo druhé semifinále mezi Luďkem Šípkem a Kubou Hofírkem, ale i to nakonec skončilo 2-0 pro Kubu Hofírka.

V souboji o 3.místo si vypil kalich hořkosti do dna Luděk Šípek, když vedl 1-0 na sety, ale Ondrovi se povedl obrat a získal cenný kov.

Do finále nastoupil Jirka Kotáb lépe a ujal se vedení nad Kubou Hofírkem, ale poté situace obrátila – Kuba byl trpělivější, udělal méně chyb a jako jediný neprohrál ani jeden zápas v tomto turnaji, i proto získal zaslouženě svůj první triumf.

Pořadí muži:
1. Kuba Hofírek
2. Jirka Kotáb
3. Ondra Šváb

4. Luděk Šípek
5. Petr Gemroth
6. Zdenda Kraft
7. Láďa Vávra
8. Petr Weida
9. Láďa Kručko
10. Jirka Králík
11. Michal Strapko
12. Pavel Dvořáček

img_4341

Pořadí ženy:
1. Lucka Tvrzníková
2. Janča Willová
3. Edita Marečková

4. Kristýna Fricková
5. Terka Grigarová
6. Kačka Svítilová

img_4339

Další turnaj se odehraje už tuto neděli 3.května opět na Hamru v Bráníku od 16 do 19 hodin. Přihlašování probíhá na e-mailu sport.vse@seznam.cz