Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Výsledky a komentář z BAT z 27.února

Související stránky

Ahoj všichni příznivci badmintonu,
Přinášíme Vám informace z druhého dílu série Badminton Amateur Tour. Dlouho to vypadalo při registracích, že turnaj bude mít méně účastníků než jeho předchůdce, ale nakonec se do mužské části přihlásilo 9 hráčů a do dámské části 11 hráček, takže o proti minulému turnaji jsme zaznamenali jeden přírůstek:)

Muži:
Do mužské části zasáhlo 9 hráčů. K borcům z minulého turnaje přibyli: letos nov2 Honza Ropický, Ondra Šváb a nováček Tomáš Mucha. Muži měli poměrně měkký klíč postupu do čtvrtfinále ze dvou základních skupin postupovali vždy 4 hráči. Rozlosování můžete vidět níže:

Skupina A

Jirka Kotáb
Víťa Hurník
Štěpán Černušák
Honza Ropický
Honza Fábry

Skupina B

Láďa Vávra
Tomáš Mucha
Ondra Šváb
Zdenda Kraft

Ve skupině A pozici favorita potvrdil Jirka Kotáb, když v duelu o první místo porazil Štěpána Černušáka 2 – 1 na sety. Jako třetí postoupil Honza Ropický a v rozhodujícím zápase o postup porazil Víťa Hurník Honzu Fábryho, jenž mu ale nedal nic zadarmo, protože udělal velký herní progres.
Skupina B byla o poznání vyrovnanější. Zápasy se sice nehrály o postup, protože postupovali všichni, ale rozhodně hráčům šlo o co nejlepší nasazení do pavouka. Pořadí nakonec bylo následující: 1. Láďa Vávra 2. Tomáš Mucha 3.Zdenda Kraft 4.Ondra Šváb
Čtvrtfinálové boje už vyřazovali hráče, takže k vidění i slyšení byla řada emocí a zajímavých výměn. V prvním čtvrtfinále Ondra  zle potrápil Jirku, když vyrovnal na 1-1, ale třetí set mu tolik nevyšel. Druhé čtvrtfinále zvládl Štěpán a jasně porazil Zdendu. Láďovi se dnes nedařili úvodní sety, ale proti Víťovi obrat dokonal a rovněž postoupil do semifinále. Poslední semifinalista vzešel z nejvyrovnanějšího duelu Honzy R. a Tomáše, který zvládl třetí set lépe a postoupil.
Do souboje o umístění už nenastoupil Honza Ropický. V těchto soubojích nejprve Víťa přehrál Zdendu a pak i Ondru, když mu v posledním míčku pomohlo „prasátko“. Ondra tak zakončil turnaj, který by se pro něj dal brát jako protaktizovaný, asi i lehce podceněný a také nešťastný…
V semifinálových soubojích uspěli Jirka nad Tomášem a Láďa po napínavém třísetovém a fyzicky náročném zápase se Štěpánem, který tak už neměl mnoho sil a zápas o 3. místo se mu příliš nepovedl a prohrál ho 0 -2. Tomáš si poté mohl říct známé a lehce upravené: přišel, viděl a odnesl si medaili . Ve finále se potkali Jirka a Láďa. Jirka se v úvodu setu dostal do vedení, ale potom Láďa předvedl několik pěkných a nechytatelných úderů a srovnal krok. Koncovka setu však patřila Jirkovi. Druhý set už byl v režii Jirky, a tak se stal obhájcem vítězství z minulého turnaje a získal jako první cenu Slivovici ze Vsetína:)…

Celkové pořadí
1. Jirka Kotáb
2. Láďa Vávra
3. Tomáš Mucha
4. Štěpán Černušák
5. Víťa Hurník
6. Ondra Šváb
7. Zdenda Kraft
8. Honza Ropický
9. Honza Fábry

img_40591

Ženy:

Těžko říct, jestli bylo na BAT někdy přihlášeno tolik dívek, jako tentokrát. Stálé účastnice snad již představovat nemusíme, takže pouze trojice žen, které si dnes odbyly premiéru: Lucka Tvrzníková, Eva Feřteková a Lenka Šimůnková.
Skupina A měla v čele stříbrnou z minulého turnaje Ivču, skupina B pak vítězku předchozí BAT Míšu. Los ředitele soutěže Jirky Kotába rozdělil ostatní dívky následovně:

Skupina B
1 Míša Vařechová
2 Janča Willová
3 Mariana Hájková
4 Lucka Tvrzníková
5 Kamča Jeřábková
6 Lenka Šimůnková

Skupina A
1 Ivča Rubáčková
2 Péťa Mudrochová
3 Evča Feřteková
4 Péťa Karamonová
5 Kačka Svítilová

Ve skupině spolu dívky hrály systémem každý s každým – tedy pardon: každá s každou a z každé skupiny postoupily první 4. Čtvrtfinálové zápasy svedly dohromady tyto dvojice: vítězku skupiny A Ivču a čtvrtou ze skupiny B Mari – zdálo se, že tento na první pohled nevyrovnaný zápas bude rychle hotový, nicméně vítězství zaznamenala v poměru 2:1 na sety Mari a postoupila do semifinále. Další dvojicí byla Péťa K. a Míša, v tomto zápase potvrdila Míša roli jedničky a vyhrála. Ani dvojice Evča a Janča si nedaly nic zadarmo, nicméně do vítězného konce zápas dovedla Janča. Souboj Kačky a Lucky byl pod taktovkou druhé jmenované, ale další vývoj turnaje ukázal, že Kačka se neměla za co stydět, jelikož Lucka se během své premiéry předvedla opravdu ve skvělém světle.
V semifinále se ten den už podruhé střetly Míša a Mari a na vedlejším kurtu Janča a Lucka. Oba zápasy dopadly ve prospěch mírně favorizovaných, tedy Míši a Lucky. Ve snaze ukořistit alespoň jeden cenný kov se v zápase o třetí místo utkaly Janča a Mari, přičemž štěstí se nakonec po lítém boji trvajícím 3 sety přiklonilo k Mari. Velké finále v podání Míši a Lucky přineslo podívanou, kterou by mohl závidět leckterý účastník pánské části BAT. Lucčino vítězné zvednutí rakety nad hlavu rozhodlo o sesazení dosavadní jedničky turnaje a na pomyslný trůn (ve tvaru badmintonového míčku) dosadilo právě Lucku.

Celkové výsledky
1 Lucka Tvrzníková
2 Míša Vařechová
3 Mariana Hájková
4 Janča Willová
5 Ivča Rubáčková
6 Evča Feřteková
7 Péťa Karamonová
8 Kačka Svítilová
9 Kamča Jeřábková
10 Péťa Mudrochová
11 Lenka Šimůnková

img_4058

Žebříčky za oba turnaje v obou kaegoriích jsou v příslušných sekcích. Fotky z prvního badmintonového turnaje máme na facebooku, tím děkuji jejich autorce Péťe Mudrochové. Díky Pěťo!!! Snad  i tento turnaj jste si užili a budeme se těšit na další akci SPORT.VSE.CZ , bude to opět badmintonový turnaj  série BAT, tentokrát ve znamení třináctek – bude se konat na tradičním místě  Hamr Sport Braník v pátek 13.3. od 13 hodin a snad bude v obou kategoriích alespoň 13 hráčů:) Přihlašování je tradiční na e-mail sport.vse@seznam.cz …