Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Zhodnocení BAT 3.turnaje z 23.10.

Související stránky

Ženy

Ženské části turnaje se tentokrát zúčastnilo 6 žen, a proto následoval tradiční systém každá s každou. Mezi dámami tentokrát chyběla vítězka předchozích turnajů Mari Hájková, ale ve startovní listině byla jiná favoritka – vítězka BAT v minulém roce Jana Willová. Sice to nejprve vypadalo, že budou hrát sety do 21 bodů, ale nakonec se tímto systémem odehrálo první kolo a ostatní byly tradičně do 11 bodů. 

O páté místo se utkaly Helča Pravdová a  Katka Šuhájková, které na BAT zažívaly premiéru a nakonec v tomto souboji měla navrch Helča. Dramatický souboj byl mezi již zkušenějšími soupeřkami o bronzovou medaili mezi Jitkou Lukášovou a Magdou Švehlovou. Ve vzájemném zápase uspěla Magda poměrem 2:0 a díky tomu získala bronz a na Jitku „zbyla“ nepopulární bramborovou medaili. Zasloužené druhé místo vybojovala Péťa Mudrochová, na které bylo nejlépe vidět, jak se s každou další účasti zlepšuje. Suverénka turnaje však byla Jana Willová, která v průběhu turnaje neztratila ani set a připsala si triumf po delší době. Jistě se můžeme do příště těšit na souboj Jany a Mari, ale i dalších zlepšujících se soupeřek…

Celkové pořadí:

 1. Jana Willová
 2. Petra Mudrochová
 3. Magda Švehlová
 4. Jitka Lukášová
 5. Helena Pravdová
 6. Katka Šuhájková

 

 

Muži

Mužský turnaj BAT měl 11 účastníků, což znamenalou velkou porci zápasů, protože do čtvrtfinále postupovali nejlepší čtyři z pětičlenné respektive šestičlenné skupiny.

Ve skupině A uspěl Marek Mádr, když v přímém souboji o vítězství ve skupině porazil druhého Honzu Faita. Třetí místo obsadil Tomáš Mucha, který dorazil později a musel svoje utkání odehrát téměř v kuse. Čtvrté a poslední postupující místo si zajistil Víťa Hurník po velmi dramatickém utkání proti Martinovi Šemberovi, který sice skončil pátý, ale pokrok od minula také udělal.

Skupinu B vyhrál Jirka Vermach, ale je vidět, že se na něj soupeři dotahují, protože ztratil už tři sety. Druhé místo obsadil Kuba Hofírek. Třetí skončil Jirka Kotáb. Čtvrté místo obsadil Pavel Kopecký, jenž zaznamenal návrat na BAT po dlouhé době a v bojích ve skupině se to projevilo. Páté místo ve skupině obsadil Štěpán Černušák, když porazil nováčka Luboše Dufka.

Ve vyřazovacích soubojích Jirka Vermach přesvědčivě porazil Víťu Hurníka. Trochu překvapivě už ve čtvrtfinále skončil Kuba Hofírek a to na raketě Tomáše Muchy. V souboji Jirky Kotába a Honzy Faita, který byl velmi dramatický se štěstí nakonec přiklonilo k Jirkovi a ještě větší překvapení čekalo v posledním zápase, když Pavel Kopecký porazil vítěze skupiny Marka Mádra. V souboji o páté místo měl nejvíce sil Honza Fait. V semifinále Jirků Vermach nedal šanci Kotábovi, i když se druhý jmenovaný hodně snažil, ale technická převaha se projevila v jeho prospěch. Druhé semifinále bylo dramatičtější, ale uspěl v něm Pavel Kopecký. V souboji poražených semifinalistů o bronz lépe začal Tomáš Mucha, ale postupně přebíral iniciativu Jirka, který v tiebreaku získal medaili. Finále vyhrál 2:0 Jirka Vermach a obhájil prvenství z minulého turnaje. Pavel Kopecký však nemusel být smutný, protože druhé místo po tak dlouhé pauze se dá považovat za velký úspěch.

 

Celkové pořadí:

 1. Jiří Vemach
 2. Pavel Kopecký
 3. Jiří Kotáb
 4. Tomáš Mucha
 5. Honza Fait
 6. Marek Mádr
 7. Kuba Hofírek
 8. Víťa Hurník
 9. Štěpán Černušák
 10. Martin Šembera
 11. Luboš Dufek