Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Zhodnocení BAT Turnaje mistrů a celé série

Související stránky

Muži:

V mužském vyvrcholení série BAT se utkala o dvojnásobné body dvanáctka účastníků. Netradičně byli rozděleni do tří čtyřčlenných skupin. Z každé skupiny postupovaly dva nejlepší a ze třetích míst další dva, aby doplnili osmičku čtvrtfinalistů.

Ve skupině A se s velkým přehledem dařilo jedničce na žebříčku Kubovi Hofírkovi. Poradil si se všemi soupeři včetně spolufavorita Marka Mádra, který postoupil ze druhé pozice. V souboji o třetí místo ve skupině se statečně prali Luboš Dufek a Martin Vonásek, v jehož prospěch utkání nakonec skončilo.

Skupina B byla velmi nabitá. Nejvíce bodů na žebříčku měl sice Jirka Kotáb, ale první místo patřilo nakonec jinému Jirkovi  – Vermachovi. V souboji o přímý postup porazil Jirka Kotáb Pavla Kopeckého, který den před tím nezvolil úplně vhodný nápoj k přípravě – pijanská třináctka nebylo to pravé… Pavel alespoň zvítězil proti nováčkovi Vojtovi Bludskému, který v prvních zápasech ligy prožíval těžký křest…

Skupina C měla rovněž velmi nabité obsazení. Čtvrtý skončil Petr Němec. Třetí byl Martin Šembera. V souboji o vítězství byl k vidění pěkný souboj mezi Honzou Faitem a Láďou Vávrou, který byl nakonec úspěšnější.

Ve skupině o umístění byl nakonec nejúspěšnější Luboš Dufek, když vyhrál své poslední tři zápasy v letošní BAT. Turnaj zhodnotil: „Nejdřív jsem se musel kvalifikovat do skupiny „mých“ kvalit a poté jsem si skvěle zahrál a dokonce vyhrál…“

Čtvrtfinále hrál Martin Vonásek proti Jirkovi Vermachovi, ale recept na něj nenašel. V dalším čtvrtfinále si Kuba Hofírek poradil s Pavlem Kopeckým. V klíčovém souboji o celkové vítězství v sérii neuspěl Láďa Vávra, když mu ve čtvrtfinále vystavil stopku Marek Mádr, který už nemohl promluvit do celkového vítězství, protože měl více absencí. Poslední čtvrtfinále bylo důležité pro další dva kandidáty na titul. Honzu Faita a Jirku Kotába. Honza měl od počátku navrch, ale v koncovce setu se štěstí přiklonilo na stranu Jirky a díky tomu postoupil do semifinále.

V konečném souboji o páté místo se lépe dařilo Pavlovi Kopeckému, ale nejvíce sil zbylo Láďovi Vávrovi.

V semifinále měl navrch Jirka Vermach proti Markovi Mádrovi. Ve druhém semifinále se vedení ujal Kuba Hofírek, ale další dva sety už byly nad jeho síly a do finále se doslova probil Jirka Kotáb. Zápas o třetí místo byl velmi důležitý z hlediska celkového umístění. Marek Kubu porazil a „sebral“ mu jednak bronz z Turnaje mistrů, ale i celkové vítězství v sérii. Ve finále hraném do 21 bodů dominoval Jirka Vermach a podruhé Jirku Kotába porazil, ale díky jeho absencím skončil „až“ druhý v sérii

 

Pořadí v BAT turnaji mistrů:

 1. Jirka Vermach
 2. Jirka Kotáb
 3. Marek Mádr
 4. Kuba Hofírek
 5. Láďa Vávra
 6. Pavel Kopecký
 7. Honza Fait
 8. Martin Vonásek
 9. Luboš Dufek
 10. Martin Šembera
 11. Vojta Bludský
 12. Petr Němec

Celkové pořadí:

 1. Jirka Kotáb – 168 bodů
 2. Jirka Vermach – 165 bodů
 3. Kuba Hofírek – 162 bodů

 

 Ženy:

Předvánoční BAT odpoutala tradiční účastnice od pečení cukroví a zdobení stromečku a umožnila jim bojovat o dvojnásobný počet bodů v závěrečném Turnaji mistrů. Boje o titul se málem musela vzdát Mariana, kterou zdržel nejdříve test ve škole a pak zácpa na jižní spojce, ale nakonec – ač s hodinovým zpožděním – dorazila. Šest ostatních dívek: Simča Zavadilová, Jitka Lukášová, Petra Mudrochová, Petra Karamonová, Lenka Vránová a Kamča Jeřábková mezitím rozehrály vzájemné souboje a v duchu počítaly body, které by potřebovaly nasbírat, aby si zajistily co nejlepší místo v celkovém žebříčku.

Suverénně nejlepší byla Simona, která dokázala hravě porazit všechny soupeřky ve skupině 2:0 a nakonec opanovala i finále proti Marianě a zaznamenala tak první, ale opravdu zasloužené, vítězství. Hned za ní skončila Mari a na bronzovou medaili si vybojovala Lenka Vránová.

Pořadí v BAT turnaji mistrů:

 1. Simona Zavadilová
 2. Mariana Hájková
 3. Lenka Vránová
 4. Péťa Karamonová
 5. Jitka Lukášová
 6. Kamča Jeřábková
 7. Péťa Mudrochová

V celkovém žebříčku však ani tohle vítězství Simoně nepomohlo, protože Mariana měla již před tímto kolem poměrně velký náskok, ale druhé místo ji patřilo právem. Na třetí příčce skončila Petra Mudrochová, která tak zhodnotila poctivou účast na téměř všech turnajích a především velmi dobré výkony v první polovině celé série.

 1. Mariana Hájková – 190 bodů
 2. Simona Zavadilová – 178 bodů
 3. Petra Mudrochová – 131 bodů

 

Celkové výsledky naleznete v příslušných sekcích. Díky patří generálnímu partnerovi VŠE České Spořitelně za podporu, ale velice děkujeme všem účastnicím i účastníkům za obrovské nasazení a za skvělou atmosféru, která při turnajích panovala. V novém roce se budeme těšit na nové souboje, protože všichni, kdo se účastnili, se neustále zlepšují a úroveň BAT se tím pádem stále zvyšuje. Stejně tak bychom rádi, aby mezi staré – mladé účastníky přibyly i nové tváře, tak se nebojte přijít !

 

Mariana Hájková a Jirka Kotáb

BAT 001

To jsme museli rozdat:)

BAT 003

A tito to dostali:)