Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Zhodnocení BAT z 20.listopadu

Související stránky

Ženy

Nechybělo moc – konkrétně Jitka Lukášová J – a dívek bylo tentokrát více, než kluků. Nakonec ale byly počty vyrovnané a 6 odhodlaných dívek nastoupilo k boji: Jana Willová, Péťa Mudrchová, Simona Zavadilová, Kamča Jeřábková, Mari Hájková a prvně také představitelka slovenské badmintonové školy Katarína Pauličková.

Jako obvykle se začalo systémem KSK (každá s každou) a to na 2 vítězné sety do 11 bodů. Po dohrání skupiny měl následovat pavouk, kde – jak jim naordinoval Jirka Kotáb – se měly sety hrát dokonce do 21 bodů, nicméně dívky si na rozdíl od kluků dobře uvědomovaly, co znamenají 3 hodiny badmintonu a rovnou se dohodly, že 11 bodů je až až. Další změna nastala, když Janča, Simona a Mari na tom byly po dohrání skupiny úplně stejně: Jana porazila Simonu, Simona Mari a Mari Janču, vše 2:1. Tak si dívky opět poupravila pravidla a vytvořily 2 skupiny: výše zmíněné se utkaly opět systémem KSK o 1. – 3. místo, a jelikož Katarína už musela odejít, tak o bramborovou medaili a cenné body do žebříčku za 4. místo se utkaly Petra s Kamčou. A jak to nakonec celé dopadlo?

 1. Mari Hájková
 2. Simona Zavadilová
 3. Jana Willová
 4. Péťa Mudrchová
 5. Kamča Jeřábková
 6. Katarína Pauličková

 

Muži

Mužů bylo tentokrát stejně jako dívek – tedy šest. Ve skupině pět zápasů na 2 vítězné sety do 11 bodů a poté pavouk na 2 sety do 21 bodů. To byla porce, kterou všichni borci museli absolvovat, protože na rozdíl od ženské soutěže se žádná rebélie v podobě úpravy pravidel nekonalaJ. „Nicméně od příště, pokud budu mít takovej blbej nápad, jako např. hrát do 21 bodů, tak mi to prosím kolektivně rozmluvte…“ No, ale vraťme se k turnaji. Ve skupině se bojovalo jednak o postup do semifinále a jednak o nasazení. Na semifinále nedosáhli nováček Petr Němec a Martin Vonásek. Už před posledními zápasy bylo téměř jisté, že na sebe narazí Kuba Hofírek a Honza Fait a druhou dvojici vytvoří Jirka Kotáb a Láďa Vávra. Zatímco Kuba a Honza pojali svůj boj poněkud laxně, tak druhý zápas byl o něco dramatičtější, i když nakonec ho jednoznačně vyhrál Láďa, který tak vyhrál skupinu. Semifinálové zápasy byly zápasy pravdy a úplně jiné než ve skupině. Honza A Kuba svedly mnohem atraktivnější zápas než jen „generálku“ ve skupině a z postupu se radoval Kuba po výsledku 2-0. Jirka a Láďa předvedly utkání, které se asi jen tak nebude opakovat, protože trvalo necelou třičtvrtě hodinu. V prvním setu měl lehce navrch Jirka. Ve druhém jasně vyhrál Láďa a ve třetím setu vedl Láďa už 20-16, sice nakonec skončil vítězstvím Ládi, ale až po dramatické koncovce 26-24. V souboji o páté místo potvrdil vítězství ze skupiny Martin Vonásek nad Petrem Němcem. Souboj o třetí místo otočil z nepříznivého vývoje Jirka proti Honzovi. Finále bylo rovněž velmi dramatické, ale v rozhodujícím setu zvítězil a přerušil tak sérii bronzových umístění Láďa Vávra a stal se šampionem…

 1. Láďa Vávra
 2. Kuba Hofírek
 3. Jirka Kotáb
 4. Honza Fait
 5. Martin Vonásek
 6. Petr Němec