Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Zhodnocení BAT z 27.11.

Související stránky

Ženy:

Kdo by to byl řekl, počet dívek se stále zvyšuje, soutěž se zkvalitňuje a co víc… pozice na prvních místech se nevyzpytatelně proměňují.

Medailistky z minulého turnaje (Jana Willová, Simona Zavadilová a Mariana Hájková) doplnily jednak stálice naší soutěže (Jitka Lukášová s Kamila Jeřábková), po delší odmlce nás opět potěšily svou přítomností Lenka Vránová a Petra Karamonová, která konečně doléčila zraněné koleno a v neposlední řadě slovenská posila Katarina Pauličková, které zaznamenala na minulém turnaji premiéru a jsme rádi, že se jí BAT zalíbila.

Nejdříve byla děvčata rozdělena na dvě skupiny po 4 a poté následoval pavouk. První skupinu vyhrála Simona Zavadilová, za ní pak následovaly Lenka, Kamča a Katarina. V druhé skupině uhájila prvenství Mariana, když porazila Janu 2:1 a odsunula ji tak na dočasné 2. místo, poté následovala Jitka a Černý Petr zbyl na Péťu, která ovšem, i přes své ještě ne úplně stoprocentní koleno, hrála skvěle. Následoval pavouk, kde na sebe v semifinále narazily Jana se Simonou – Jana se opět ukázala ve skvělé formě a ani výborně hrající Simona na ni nestačila. Marianě se postavila Lenka, která se drala jako lev a o vítězství nad Marianou rozhod až 3. set. Souboj o třetí místo si už Simona nenechala vzít a uhájila tak alespoň bronz. Finálový zápas nenabídl příliš atraktivní badminton, protože Jana byla tentokrát téměř bezchybná a oplatila Marianě porážku ze skupiny i z minulého turnaje bez ztráty setu.

Konečné pořadí:

 1. Jana Willová
 2. Mariana Hájková
 3. Simona Zavadilová
 4. Lenka Vránová
 5. Petra Karamonová
 6. Jitka Lukášová
 7. Kamila Jeřábková
 8. Katarina Pauličková

 

JAR_1 002 

 

Muži:

Muži tentokrát odehráli turnaj v deseti lidech.

Ve skupině A se vyhecoval k dobrým výkonům Honza Fait a skupinu vyhrál. Druhé místo obsadil Kuba Hofírek. Třetí byl Petr Polášek a poslední postupové místo získal Luboš Dufek, když ve velmi dramatickém utkání porazil pátého Martina Šemberu.

Skupinu B nejlépe rozehrál Marek Mádr. Druhé místo obsadil Láďa Vávra. Třetí byl Jirka Kotáb a souboj o postup ze skupiny lépe zvládl Martin Vonásek a postoupil na úkor Petra Němce. Čtvrtfinále, tedy klíčová část turnaje dopadla podle předpokladů dobře pro oba vítěze skupin Marka i Honzu. Láďa si také s přehledem poradil s Petrem. Nejvyrovnanější byl zápas mezi Jirkou a Kubo a dopadl šťastněji pro Jirku. V souboji o deváté místo si připsal výhru Martin Šembera. Nakonec šesté místo obsadil v premiéře na BAT Petr Polášek a to není vůbec špatné, protože v souboji o páté místo ho předčil lídr žebříčku Kuba Hofírek. Obě semifinále se hrály na tři sety a v obou případech se radovali asi ti co měli lepší formu i protože vyhráli svoje skupiny. Do finále postoupili tedy Honza a Marek. V souboji o třetí místo jasně předči Láďa nevýrazného Jirku. Ve finále Marek sice dřel, ale tentokrát se vše sešlo pro Honzu a zaslouženě zvítězil a přihlásil se v celkovém žebříčku do souboje o prvenství v celé sérii. Vzhledem k tomu, že Kubovi a Jirkovi se budou odečítat body, tak v posledním turnaji mají reálnou šanci uspět i Láďa Vávra a možná při shodě okolností i Jirka Vermach…

Celkové pořadí:

 1. Honza Fait
 2. Marek Mádr
 3. Láďa Vávra
 4. Jirka Kotáb
 5. Kuba Hofírek
 6. Petr Polášek
 7. Martin Vonásek
 8. Luboš Dufek
 9. Martin Šembera
 10. Petr Němec

 

JAR_1 005