Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání




Zhodnocení BAT z 30.10.

Související stránky

Ženy

Předposlední říjnový den svedl dohromady stálice naší badmintonové ligy. Nejvíce se na sebe těšily (a to doopravdy J) Janča a Mari, jelikož spolu nehrály od posledního turnaje BAT z minulého ročníku.

 Ředitel turnaje Jirka Kotáb tentokrát dívky nešetřil a naordinoval jim nejdříve jednu skupinu hranou známým systémem každá s každou, a poté následoval boj o 5. -6. místo a semifinálový pavouk.

Tabulka dopadla podle papírových předpokladů, kdy Jana neztratila ani jeden set, Mari porazila všechny až na Janu, Simona svedla lítý boj s Petrou Mudrochovou, který nakonec skončil 2:1 ve prospěch Simony. Jitku Lukášovou a Petru Mertovou musíme opět pochválit, protože se turnaj od turnaje zlepšují, nicméně po vzájemném zápase si zatancovala vítězný tanec Jitka. Tabulka tedy skončila následovně:

 1. Jana Willová
 2. Mariana Hájková
 3. Simona Zavadilová
 4. Petra Mudrochová
 5. Jitka Lukášová
 6. Petra Mertová

Následoval pavouk a nutno říci, že – až na to, že byly dívky ještě červenější – se vůbec nic nového nestalo. O 5. místo svedly opět souboj Jitka s Petrou Mertovou a Jitka svůj taneček mohla zopakovat. Semifinálová dvojice Janča a Petra Mudrochová poslala do finále Janču a z druhé dvojice postoupila Mari, která porazila Simonu.

Boj o bronz mezi Simonou a Petrou Mudrochovou předvedl pár pěkných výměn a Simona nakonec obhájila 3. pozici z druhého turnaje BAT. Zlatou medaili si po právu pověsila na krk Jana, na jejíž hru tentokrát Mari nemohla najít protilék.

Konečné pořadí:

 1. 1.     Jana Willová
 2. 2.     Mariana Hájková
 3. 3.     Simona Zavadilová
 4. Petra Mudrochová
 5. Jitka Lukášová
 6. Petra Mertová

Muži

            Mužský turnaj tentokrát svedl konkurenci devíti nesmírně vyrovnaných hráčů (s jedinou výjimkou), kteří se rozdělili do dvou skupin. Z jedné do pavouka postupovali všichni čtyři a ve druhé se tvrdě bojovalo o to, neskončit pátý, jelikož postupovali jen čtyři nejlepší. 

Ve skupině A si pohlídal roli prvního nasazeného Jirka Vermach. Druhou příčku obsadil Kuba Hofírek. Třetí postupové místo obsadil Láďa Vávra a v přímém boji o postup si poradil Tomáš Mucha s Martiném Vonáskem, na kterého zbyl pověstný „černý Petr“ a jediný nepostoupil…

Ze skupiny B sice postupovali všichni, ale také se tvrdě bojovalo, protože šlo o nasazení do další fáze turnaje. Všechny tři zápasy vyhrál Jirka Kotáb a skupinu vyhrál. Další tři muži získali po jedné výhře a to znamenalo, že bude rozhodovat vzájemný zápas, popřípadě skóre. Druhé místo tak obsadil Matej Mančík, třetí byl Honza Fait a čtvrtý Pavel Kopecký, který tentokrát místo energetického nápoje využil k občerstvení desetistupňový nápoj značky Kozel.

Ve čtvrtfinále znovu potvrdil roli favorita Jirka Vermach a poradil si s Pavlem Kopeckým. I Jirka Kotáb potvrzoval velmi dobrou formu, a i díky štěstí v celé řadě výměn nakonec s přehledem předčil Tomáše Muchu. Další dvě čtvrtfinále byly o mnoho dramatičtější. Z postupu se nakonec radoval Láďa na úkor Mateje a Kuba na úkor Honzy.

V semifinále měl první lehké problémy Jirka Vermach, ale Láďu nakonec přehrál. Ve druhém utkání do toho Kuba dal vše, ale vedení v prvním setu proti Jirkovi Kotábovi nedokázal proměnit a druhý set už na něm bylo vidět, že toho má „dost“.

V souboji o páté místo hrál nejlépe Pavel Kopecký. V souboji o bronz zbylo více sil Láďovi. Ve finálovém souboji Jirků bylo k vidění velké drama. Jirka K. sice měl setbol, ale Jirka V. tento set nakonec vyhrál. Do druhého setu Jirka K. dal vše a ujal se rychlého vedení 5-0 a set už do vítězného konce. Poslední set turnaje však opět patřil Jirkovi Vermachovi a získal tak zlatý hattrick v posledních třech turnajích.

Celkové pořadí:

 1. 1.     Jirka Vermach
 2. 2.     Jirka Kotáb
 3. 3.     Láďa Vávra
 4. Kuba Hofírek
 5. Pavel Kopecký
 6. Tomáš Mucha
 7. Matej Mančík
 8. Honza Fait
 9. Martin Vonásek

 

Bronzoví medailisté:

IMG_4419