Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Zhodnocení BAT z 7.11.

Související stránky

Ženy

 

Do sobotního turnaje vstoupilo pouze pět žen. Tentokrát chyběly dvě největší favoritky (Mari a Janča), tudíž se dal očekávat lítý boj o příčku nejvyšší. Na ni však mohla dosáhnout pouze ta hráčka, která vydržela maraton zápasů ve skupině a následné souboje semifinálového pavouka.

 

Úkol to byl pro všechny po pátečním večeru obtížný. Nejlépe se ho ale zhostila Simona, která v základní skupině bezkonkurenčně vyhrála všechny zápasy 2:0. Krok se s ní snažila držet i Petra Mudrochová, ale při vzájemné konfrontaci Simoně podlehla 0:2. Dva úspěchy slavila Magda Švehlová, když porazila Jitku Lukášovou i Petru Mertovou. Petra Mertová se pak mohla radovat z jednoho vítězství nad Jitkou.

 

Základní skupina skončila následovně:

 1. Simona Zavadilová
 2. Metra Mudrochová
 3. Magda Švehlová
 4. Petra Mertová
 5. Jitka Lukášová

 

Do semifinálového pavouka netradičně postoupilo všech pět žen, přičemž se ještě Petra Mertová s Jitkou utkaly o postupové místo. Zde se Jitka pokusila o odvetu, která skončila jejím úspěchem v podobě 2:0 na sety. Následný zápas se Simonou však prohrála a Simona hladce přešla až do finále.

 

Druhou finalistkou se stala Petra Mudrochová, která v „play off“ porazila Magdu. Ta pak proti Jitce bez problémů obhájila svůj bronzový post z třetího turnaje BAT. Zlatem se nakonec mohla po náročném souboji s Petrou Mudrochovou ozdobit Simona.

 

Konečné pořadí

 1. Simona Zavadilová
 2. Metra Mudrochová
 3. Magda Švehlová
 4. Jitka Lukášová
 5. Petra Mertová

 

Muži

 

Mužů se na turnaji prezentovalo tentokrát dvanáct včetně několika nováčků. Byla to příležitost konečně vyhrát turnaj, protože hlavní favorit Jirka Vermach se nezúčastnil. Chyběli i Marek Mádr a Honza Fait. Na všechny hráče čekala úctyhodná porce pěti zápasů ve skupině a poté pavouk od čtvrtfinále.

 

Skupina A

Překvapivě prohrou s Matejem Mančíkem začal Jirka Kotáb, a protože Matej poté porazil i Láďu Vávru – dalšího favorita ve skupině, tak skupinu vyhrál. Láďa také porazil a skončil druhý. Jirka třetí. Martin Vonásek tentokrát zabojoval a zúročil zkušenosti a obsadil postupové čtvrté místo. V souboji mezi nováčky porazil Zdenda Vaculík Kubu Bernata.

 

Skupina B

Skupinu B s velkým přehledem a skóre 10:0 na sety vyhrál Kuba Hofírek. Druhé místo si připsal Pavel Kopecký. Třetí místo vybojoval Štěpán Černušák. O čtvrtém postupujícím rozhodoval poměr setů – nejlepší měl Martin Šembera. Páté místo patřilo Vojtovi Luhanovi a šestý skončil Bohdan Juška.

 

V souboji nováčku o deváté místo byl nejlepší Zdenda Vaculík. Čtvrtfinále bylo tentokrát ve znamení hladkých výher. Matej postoupil přes Martina Š., Pavel přes Jirku, Láďa přes Štěpána a Kuba přes Martina V. V souboji o páté místo zabojoval Jirka a také ho získal. V semifinále porazil Matej Pavla a čekal na soupeře. Druhý finalista vzešel z nejlepšího zápasu turnaje mezi Láďou a Kubou. Láďa měl převahu a také si vytvořil si čtyři mečboly, ale Kuba vstal z mrtvých a utkání dotáhl do vítězného konce. Svou euforii přetavil ve vítězství i finále a připsal si první výhru v letošní BAT. Největší překvapení čekalo v šatně, když Tomáš Mucha dorazil na turnaj po jeho skončení v domnění, že teprve začne – tak snad příště Tome…

 

Celkové pořadí:

 1. Kuba Hofírek
 2. Matej Mančík
 3. Láďa Vávra
 4. Pavel Kopecký
 5. Jirka Kotáb
 6. Martin Vonásek
 7. Štěpán Černušák
 8. Martin Šembera
 9. Zdenda Vaculík
 10. Vojta Luhan
 11. Bohdan Juška
 12. Kuba Bernat

 

Další turnaj je v pátek 20.11. od 14 do 17 hodin. Přihlášky na sport.vse@seznam.cz do středy 18.11.

bat