Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Zhodnocení BAT z 9.10.

Související stránky

Zhodnocení prvního turnaje BAT

            Mužská Badmintonová Amatérská Túra začala velmi důstojným turnajem s vysokou úrovní a početnou konkurencí. Celkem se turnaje účastnilo 11 mužů, kteří se rozdělili do dvou skupin. Protože z obou skupin postupovali jen dva nejlepší, tak se už od začátku odehrávaly poměrně zajímavé, vyrovnané a někdy i drsné souboje.

Ve skupině A byl jako první nasazený vítěz tréninkového turnaje z minulého týdne Kuba Hofírek a postup do semifinále mu neunikl. Vítězství ve skupině si připsal Honza Fait, když dokázal porazit všechny soupeře včetně Jirky Kotába, Tomáše Muchy a Petera Lipovského, jemuž premiéra na BAT příliš výsledkově nevyšla…

Ve skupině B porazil všechny soupeře a potvrdil nasazení Marek Mádr. Ze druhého místa postoupil Mirek Zajíček, když dokázal porazit Jirku Vermacha, který by jinak mohl v technice ostatní hráče BAT vyučovat. Na dalších místech skončili a pouze boje o umístění se účastnili další v pořadí Matej Mančík, Štěpán Černušák a Martin Šembera.

V souboji o deváté místo uspěl Štěpán nad Peterem. V souboji o páté místo se utkali dva Jirkové – a Vermach jasně předčil Kotába… Semifinále mezi Kubou Hofírkem a Markem Mádrem bylo velmi vyrovnané – v jednu chvíli to vypadalo, že vyhraje Marek, ale nakonec se do finále dostal Kuba. V tu chvíli už na něho čekal jeho finálový soupeř Honza Fait, který porazil Mirka Zajíčka. Ten si „vypil“ kalich hořkosti do dna, když podlehl Markovi v souboji o bronz a získal nepopulární bramborové umístění. Ve finále došlo k opakování souboje ze skupiny, kde vyhrál Honza. I tentokrát zvítězil Honza a získal triumf v prvním bodovaném turnaji. Je vidět, že se velmi dobře připravil a zúročil tréninkový turnaj…

Celkové pořadí:

 1. Jan Fait
 2. Jakub Hofírek
 3. Marek Mádr
 4. Miroslav Zajíček
 5. Jiří Vermach
 6. Jiří Kotáb
 7. Matej Mančík
 8. Tomáš Mucha
 9. Štěpán Černušák
 10. Peter Lipovský
 11. Martin Šembera    

CAM_0059 

 

Ženská část prvního bodovaného turnaje BAT nebyla obsazena tak jako mužská a na výsledku se projevily především zkušenosti hráček, které tato soutěž vychovala. Systémem každá s každou proti sobě nastoupily: Lenka Vránová, Jitka Lukášová, Petra Mudrochová, Kamila Jeřábková a Mariana Hájková.

Soutěž neměla dlouhého trvání, jelikož každý zápas skončil jasným výsledkem 2:0. Vezmeme to pěkně od zadu: na 5. místě se umístila nová tvář turnaje Jitka Lukášová, jejíchž hlavním úkolem bylo přemluvit svoji raketu, aby dělala to, co si zrovna žádá míček, ale musíme podotknout, že ke konci už se jí to vedlo a rozhodně se v ní skrývá velký potenciál. Bramborová medaile připadla Kamče Jeřábkové, která dokázala porazit právě a tentokrát jen Jitku. Bronz putoval k Pétě Mudrochové, která si své soupeřky pěkně rozdělila na 2 poloviny – předešlé dvě hladce porazila 2:0, s dalšími dvěma stejně tak 2:0 prohrála. Místo těsně pod vrcholem vybojovala – a musíme podotknout, že opravdu zaslouženě – Lenka Vránová, která dokázala porazit (opět pro tento turnaj standardním výsledkem dva ku nule) všechny tři předchozí jmenované a prohrála pouze s vítězkou, kterou se stala Mariana Hájková, která už nyní jistě vyhlíží nové konkurentky v dalším turnaji.

Konečné pořadí:

 1. Mariana Hájková
 2. Lenka Vránová
 3. Petra Mudrochová
 4. Kamča Jeřábková
 5. Jitka Lukášová

 

CAM_0056