Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Zhodnocení Třebešínského Talíře

Související stránky

Třebešínský talíř – podzim 2009

Ve sváteční den v pondělí 28.září se sešlo 15 mužů, 5 žen a 8 deblových párů na kurtech VŠE na Třebešíně, aby se utkali o třebešínské talíře. Byl to druhý Třebešínský talíř, který se konal na konci letního semestru. Atmosféra byla od začátku do konce turnaje vynikající. Především díky moc pěknému počasí a bezproblémovým účastníkům turnaje v bílém sportu.

 

Ženy:

V ženském turnaji se utkalo pět dam, které sehrály souboje systémem každá s každou.  Ani jedna účastnice se nezúčastnila minulého turnaje a tak bylo těžké určit, kdo byl favoritem. Zápasy byly obvykle velmi vyrovnané a řada z nich trvala déle, než mužské zápasy. Třebešínský talíř nakonec získala Mariana Hájková, když dokázala ze čtyř zápasů vyhrát všechny.

 

Konečné pořadí:

1.       Mariana Hájková

2.       Evgeniya Polagina

3.       Klára Ludvíková

4.       Petra Šarochová

5.       Kamča Jeřábková

 

Muži:

Systém turnaje byl klasický tenisový pavouk, s tím, že kdo prohrál v prvním kole, tak se dostal do pavouka o umístění, aby si všichni zahráli. Los, který proběhl hned po prezenci na turnaji byl neúprosný.  První kolo k sobě svedlo minulého vítěze Davida Blížila a Honzu Faita a ve druhé části pavouka na sebe narazili Jirka Kotáb a Tomáš Mucha.

V prvním kole postoupili celkem jednoznačně Michael Kabelka, Pavol Krokoš, Honza Fait, Martin Šustr. Nejvyrovnanější souboj byl mezi Jirkou Kotábem a Tomášem Muchou, když první break se povedl Tomášovi za stavu 4:4, ale nedokázal ho potvrdit a nakonec v tiebreaku podlehl. Ve druhém kole nedošlo k výrazným překvapením až na hladké vyřazení Honzy Faita, ale v tomto utkání Pavol Krokoš prokázal, že svou hrou převyšoval všechny ostatní. To platilo i pro semifinále, kde jednoznačně překonal Michaela Kabelku. Překvapením turnaje byl Štěpán Černušák, který čelil Jirkovi Kotábovi. Přesto, že dokázal vracet míčky někdy až z nemožných pozic, tak ho čekal zápas o třetí místo. Po souboji o třetí místo si Štěpán Černušák odnesl titul muže, který jistě strávil na kurtu nejvíce minut, ale bronzovou medaili získal Michael Kabelka. Ve finále sice Jirka zvedl vítězně ruce, ale znamenalo to jen získání jednoho gamu proti suverénnímu vítězi. Pavol Krokoš ztratil v turnaji dva gamy a po zásluze si odnáší třebešínský talíř a ceny, které věnovalo CTVS VŠE.

Konečné pořadí:

  1. Pavol Krokoš
  2. Jiří Kotáb
  3. Michael Kabelka
  4. Štěpán Černušák
  5. Honza Fait

6.-8. Honza Kadlec

6.-8.Petr Klukavý

6.-8.Martin Šustr

9.-10. Tomáš Mucha

9.-10. Josef Jablonský

11.-12. Honza Fábry

11.-12. Jiří Voříšek

13.- 15. Adam Plechatý

13.- 15. David Blížil

13.- 15. Víťa Cozlov

 

Smíšená čtyřhra:

Ve smíšené čtyřhře nastoupilo sedm smíšených dvojic a jedna dvojice „exhibiční“, která se sice nezapočítávala do výsledků turnaje, ale duo Mucha-Blížil bavilo sebe, diváky i protihráče a splnili to, co se od nich očekávalo.  Co se týče sportovních výsledků, tak nejlépe si vedli Honza Fait a Mariana Hájková, která se tak stala nejúspěšnější účastníci podzimního Třebešínského talíře.

 

Konečné pořadí:

1.       Honza Fait + Mariana Hájková

2.       Jiří Kotáb + Evgeniya Polagina

3.       Honza Fábry + Blanka Stehlíková

4.       Víťa Cozlov + Kamča Jeřábková

5.       Honza Kadlec + Klára Ludvíková

6.       Štěpán Černušák + Helenka Labská

7.       Josef Jablonský + Petra Šarochová

 

Tenisová antuková sezóna končí a na další Třebešínský talíř si počkáme až do příštího jara…

Pro zvětšění fotek na ně klikněte…