Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Zlatá teniska 5. října 2014 – ZHODNOCENÍ

5. 10. 2014 se uskutečnil v tomto roce již druhý atletický víceboj Zlatá teniska. Tato atletická kratochvíle se konala na tradičním místě, na stadionu mládeže Na Kotlářce 1 v Praze. V zimním semestru tohoto akademického roku se přihlásil rekordní počet 32 účastníků, čímž byla poprvé v historii naplněna kapacita závodu. K samotné prezentaci, kde každý obdržel hroznový cukr a energy drink se jich dostavilo nakonec „pouze“ 28. I to však bohatě stačilo k vytvoření rekordu v počtu účastníků.

Příjemnou změnou byla účast 6 děvčat, neboť jejich absence na jarním mítinku nás všechny velmi mrzela. Těžko říct co přilákalo tolik sportu chtivých nadšenců, možná to byla vidina hlavní ceny v podobě 1kg proteinu nebo možná jen pěkné počasí a touha vyzkoušet si různé atletické disciplíny. Tak či tak jsme velmi rádi, že se nám podařilo závod takto naplnit.

V mužské kategorii se představilo 22 statných mladých mužů, z nichž většina si disciplíny jako oštěp, disk a překážky vyzkoušela poprvé v životě. I tak však nebylo o kvalitní výkony nouze a bylo objeveno několik skrytých talentů, kteří by se určitě neztratili ani mezi atlety. Dívčí kategorie ať méně početná, tak byla ještě nabitější. Mezi děvčaty se objevila bývalá sedmibojařka, basketbalistka i beachvolejbalistky a tak se v této kategorii bylo rozhodně na co dívat. Nutno podotknout, že v některých disciplínách ženy zle zatápěly a často i předčily své mužské protějšky.

Celý závod probíhal v přátelské atmosféře a velmi hladce, k čemuž přispělo i vzorné chování a pomoct všech zúčastněných, za kterou tímto děkuji. V letošním ročníku se podařilo dosáhnout jednoho rekordu mítinku ve vrhu koulí žen, v ostatních disciplínách rekordy těsně odolaly, ale i tak bylo k vidění opravdu velké množství hodnotných výkonů, o čemž se můžete přesvědčit ve výsledkové listině. Vítězem se nakonec stal mezi muži sám hlavní pořadatel Martin Bárta a mezi ženami symbolicky zakladatelka tohoto závodu Mariana Hájková. Celkové pořadí je uvedeno pod článkem.

Celý závod byl financován z Grantu rektora VŠE a České spořitelny. Tudíž mi závěrem dovolte poděkovat hlavnímu partnerovi závodu České spořitelně za její podporu, neboť bez ní by v žádném případě nebylo možné závod uspořádat.

Děkujeme a těšíme se na viděnou u dalších sportovních aktivit pořádaných naší studentskou organizací.

Celkové výsledky muži:
1. Martin Bárta
2. Jirka Králík
3. Roman Procházka
4. Pavel Krofika
5. Jirka Šabatka
6. Vojtěch Malčík
7. Adam Ptáček
8. Tomáš Huňáček
9. Lukáš Krejčů
10. Jaroslav Brdjar
11. Jan Kuděj
12. Jakub Zavadil
13. Vladimír Dobiáš
14. Libor Koďousek
15. Štěpán Černušák
16. Michal Bürger
17. Jirka Kotáb
18. Honza Dvořák
19. Lukáš Koucký
20. Martin Hudský
21. Pavel Zima
DNF. Honza Ropický

Kompletní výsledky muži

Celkové výsledky ženy:
1. Mariana Hájková
2. Kristýna Ropická
3. Lenka Hanzalová
4. Vanda Binderová
5. Markét Nedbálková
6. Veronika Krejčová

Kompletní výsledky ženy

Všechny fotografie ze závodu naleznete na http://uloz.to/xrPm6AxF/fotky-zt-podzim-2014-zip Heslo: podzim2014

DSC05497

DSC05928

DSC05807

DSC05578

DSC06027

DSC06131

DSC06164